12:06 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  139

  Šalyje prasidėjo karinės pratybos "Žaibo kirtis 2017", kurių metu apie 3 tūkstančiai Lietuvos karių mokysis atremti hibridines grėsmes

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Šiandien prasidėjo didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės organizuojamos nacionalinės pratybos "Žaibo kirtis 2017" ("Lightening Strike 17"), praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Jose treniruosis Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai bei juos remiantys padaliniai Marijampolės ir Vilkaviškio regionuose.

  "Šių dienų ginkluoti konfliktai, teroro aktai įvyksta tankiai apgyvendintose vietovėse. Hibridinio konflikto metu civiliai gyventojai, vietos valdžia tampa pirmosiomis aukomis, todėl siekiant suvaldyti konfliktus kariuomenei būtina treniruotis natūralioje aplinkoje — miestuose, gyvenvietėse, kad gyventojai matytų, jaustų ir suprastų Lietuvos karių ryžtą ir pastangas ginant mūsų visų valstybę", — sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

  Pagrindiniai pratybų veiksmai šiemet vyks Marijampolėje ir Vilkaviškyje.

  Gegužės 2-7 dienomis miestų gatvėse ir kitose viešose erdvėse bus imituojami įvairaus pobūdžio incidentai, patruliuos kariai, bus naudojama karinė technika, sraigtasparniai.

  Dėl pratybų kai kuriose miestų gatvėse gali būti apribotas eismas, girdimi imitaciniai šūviai. Į juos reaguos Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės ir Greitojo reagavimo pajėgos kartu su Vidaus reikalų ministerijos padaliniais ir kariuomenės remiančiaisiais vienetais. Vilkaviškio ir Marijampolės miestų savivaldybės taip pat bus įtrauktos į aktyvią veiklą.

  Marijampolės ir Vilkaviškio regionuose vyksiančiose pratybose kartu su Lietuvos kariais treniruosis Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Taip pat kartu treniruosis savivaldybių atstovai, ligoninių personalas.

  Iš viso šiose pratybose dalyvaus apie 3 tūkstančiai karių, 500 pareigūnų ir 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat bus pašaukti 2 tūkstančiai rezervo karių. Pratybose kartu dalyvaus apie 130 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

  Pagrindinis pratybų "Žaibo kirtis" tikslas — treniruoti nacionalines pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinių grėsmių atveju. Taip pat siekiama, kad nacionalinės pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei veikti savarankiškai tam tikrą laiką, per kurį krizės atveju atvyktų sąjungininkų parama.

  Военные учения в Литве
  Kariai dalyvauja karinėse pratybose

  Trečią kartą rengiamų šio tipo pratybų scenarijus sudarytas taip, kad pratybose būtų galima patikrinti ir įvertinti, kaip greitai ir efektyviai Vidaus reikalų ministerijos institucijos galėtų pasitelkti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacines ir Greitojo reagavimo pajėgas ir kartu neutralizuoti ginkluotas diversines grupuotes, apsaugoti civilius gyventojus ir jų turtą.

  Pratybų "Žaibo kirtis 2017" scenarijus

  Pratybose modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės, nuo hibridinio karo iki teroristinių išpuolių. Pagal pratybų scenarijų, nežinomos ginkluotos grupuotės kels neramumus ir riaušes miestuose, bandys užimti vietos administracinius objektus.

  Военные учения в Литве
  Karinė technika važiuoja į pratybas

  Vidaus reikalų ministerijos padaliniams neturint pakankamų pajėgų neramumams nuslopinti, į pagalbą bus pasitelktos Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos ir įsteigtos karinės operacijų teritorijos.

  Situacijai stabilizuoti ir reaguoti į incidentus planuojama panaudoti Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas. Taip pat bus imituojami įvairaus pobūdžio incidentai, siekiant mokytis tinkamai užtikrinti miestų gyventojų saugumą.

  Dar šia tema

  "Suvalkų koridoriaus" užėmimas: baisus Lietuvos valdžios sapnas
  Policija galėjo nužudyti "diversantus" Šalčininkų gyventojų akivaizdoje
  Lietuvoje pirmą kartą be perspėjimo rengiamos taktinės pratybos
  Tegai:
  hibridinės grėsmės, karinės pratybos, kariai, Žaibo kirtis 2017, Lietuva

  Svarbiausios temos