04:18 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Palei valstybės sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi iki šių metų pabaigos bus pastatyta beveik 45 kilometrų ilgio, apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrenginiais

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Artimiausiu metu 44,6 kilometro ruože prie sienos su Rusija bus pradėta statyti apsauginė tvora, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Paskelbus viešuosius pirkimus tokiems infrastruktūros darbams atlikti VSAT sulaukė net 27 įmonių pasiūlymų. Sutartis su šio pirkimo nugalėtoja, Vilkaviškyje įsikūrusia uždaraja akcine bendrove "Gintrėja", įsigaliojo šią savaitę, kai "Gintrėjos" atstovai pristatė privalomus garantinius sutarties vykdymo dokumentus.

  Jos suma — 1 milijonas 335 tūkstančiai eurų. Šios lėšos skiriamos iš Lietuvos biudžeto.

  Iš viso atkarpose palei valstybės sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi bus pastatyta 44,6 kilometro ilgio, apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrenginiais.

  Ji iškils ruožuose nuo trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos taško ties Vištyčiu ir atkarpomis tęsis Šakių bei Vilkaviškio rajonuose iki Nemuno. Beje, palei visą apie 109 kilometrus jau Nemunu einančią sieną dar anksčiau pasieniečiai yra įrengę technines stebėjimo sistemas.

  Nauja tvora bus įrengiama vietovėse, kur valstybės siena eina sausuma.

  Visus sutartyje numatytus infrastruktūros įrengimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų gruodžio 20 dienos.

  Dar šia tema

  "Rosselchoznadzor": tvora Lietuvos pasienyje sustabdys užsikrėtusius šernus
  Baltarusija pritaria Latvijos iniciatyvai pasienyje pastatyti tvorą
  Tarp Lietuvos ir Rusijos bus pastatyta tvora
  Tegai:
  valstybės biudžetas, tvora, Kaliningrado sritis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos