16:04 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Buvęs Seimo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Bastys mano, kad jo teisės impičmento byloje iki šiol pažeidžiamos — šį kartą Seimo nariui neleido susitikti su Valstybės saugumo departamento vadovu Darium Jauniškiu

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Buvęs Seimo pirmininko pavaduotojas, dabartinis Seimo narys Mindaugas Bastys mano, kad jo teisės yra pažeidžiamos, nes Seimo komisija dėl impičmento neleido jam užduoti klausimo Valstybės saugumo departamento direktoriui Dariui Jauniškiui, praneša RIA Novosti.

  Bastys ir jo gynyba ketino apklausti Jauniškį kap liudytoją kaltinimo byloje, tačiau komisija tokios galimybės nesuteikė. Anot Basčio, tai parodo jo teisių pažeidimą.

  "Mes negalime būti įsitikinę, kad VSD ataskaita mano atžvilgiu buvo tinkamai ir visapusiškai išanalizuota", — pareiškė Bastys žurnalistams Seime bei pridūrė, kad "tai puikiai suorganizuotas politinis procesas, susietas su manimi, kaip su asmenybe".

  Anksčiau Seimas patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas, jog parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Rusijai dirbančiais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui. Tokie kaltinimai gresia laisvės atimimu iki septynių metų.

  NSGK pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui bei galimybių inicijuoti apkaltos procedūrą.

  Kovo 15 dieną keturiasdešimt penki Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui.

  Bastys atsistatydino iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

  Seimo socialdemokratų partijos frakcija pasiūle Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti ne tik Mindaugo Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, bet ir atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui.

  Balandžio pabaigoje generalinė prokuratūra paskelbė, kad atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio galimų ryšių su kriminaliniais asmenimis bei pagalbos kitai valstybei.

  Dar šia tema

  Seimo vicepirmininkas Bastys atsistatydino dėl kaltinimų ryšiais su Rusija
  Rusijos ambasada: Lietuva neketina gerinti santykių su Rusija
  Baltieji rūmai: JAV reikalingas dialogas su Rusija
  Socialdemokratai siūlo įvertinti Seimo narių ryšius su Rusija
  Tegai:
  ryšiai su Rusija, Valstybės saugumo departamentas, Darius Jauniškis, Mindaugas Bastys, Lietuva

  Svarbiausios temos