22:04 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Estijos teritoriniuose vandenyse vyksta tarptautinės pratybos "Baltic Fortress 17", kuriose dalyvauja ir Lietuvos kariniai laivai

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivai N42 "Jotvingis", M54 "Kuršis" ir P12 "Dzūkas" kartu su kitų Baltijos šalių valstybių kariniais laivais dalyvauja kasmetinėse tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje "Baltic Fortress 2017" ("Baltijos tvirtovė 2017"), kurios vyksta Estijos teritoriniuose vandenyse, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Pratybos vyksta gegužės 17-29 dienomis pagal sukurtą tarptautinės saugumo krizinės situacijos scenarijų, kai NATO sąjungininkai bendromis jūrų pajėgomis ėmėsi veiksmų suteikti pagalbą saugumo krizę patyrusiam sąjungininkui.

  Lėktuvnešis Admiral Kuznecov patruliuoja Sirijos krantus
  Видео: Министерство обороны РФ

  Pratybų metu tobulinami laivų įgulų įgūdžiai krizinės kovinės situacijos sąlygomis: atliekamas laivų manevravimas, laivų konvojavimas ir laivų sulaikymas jūroje, ryšių procedūros, gynyba nuo antvandeninių taikinių, minų medžiojimo procedūros, paieškos ir gelbėjimo mokymai bei gynybos nuo asimetrinės grėsmės mokymai, kovos už laivo gyvybingumą mokymai.

  Pratybose taip pat dalyvauja Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Mokslus Rygos karo akademijoje pradėjusiems metų pradžioje šios pratybos yra vertinamosios kaip baigiamasis kurso etapas. Mokymų metu stebimas ir tobulinamas štabo karininkų reagavimas į besikeičiančią situaciją imituojant karinę operaciją jūroje pagal karinio konflikto scenarijų.

  Pratybos "Baltijos tvirtovė" — tai 2008 metais pradėtos ir kasmetinėmis tapusios tarptautinės pratybos, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojams, remiantis NATO procedūromis ir vartojant operacinę anglų kalbą, planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje praktikuoti štabo procedūras įvairių pratybų štabų lygmenyje.

  Penkis mėnesius trunkančiuose tarptautiniuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kursuose šiemet dalyvavo du Lietuvos karinių jūrų pajėgų klausytojai.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirais kanalais dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Klaipėdos uoste švartuojasi NATO priešmininiai laivai
  Rusijos atsakymas į notą: karo laivai ir lėktuvai nekelia grėsmės civiliams
  Tegai:
  kariniai laivai, Baltic Fortress 17, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos