14:06 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Lietuvai pratybose atstovaus du laivai — "Kuršis" (M54) ir "Žemaitis" (P11), taip pat du Karinių jūrų pajėgų karininkai ir Povandeninių veiksmų komanda

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Šiandien Lenkijos mieste Ščecine prasideda didžiausios Baltijos jūroje pratybos "Baltops 2017" ("Baltic Operation 2017"), praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos gynybos ministeriją. 

  "Pratybose dalyvaus daugiau nei 40 karo laivų iš 14 šalių, kurie atvyks į Ščeciną birželio 1 ir 2 dienomis, keturi tūkstančiai karių, daugiau nei 50 orlaivių iš Belgijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Norvegijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir JAV", — rašoma pranešime.

  Pagrindinis šių pratybų tikslas — didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką vykdant kompleksines operacijas, kartu didinti pratybose dalyvaujančių karinių pajėgų kompetencijos lygį.

  Karinės jūrų pratybos "Baltops" vyksta nuo 1972 metų.

  Lietuvai pratybose atstovaus du laivai — "Kuršis" (M54) ir "Žemaitis" (P11), taip pat du Karinių jūrų pajėgų karininkai ir Povandeninių veiksmų komanda.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirais kanalais dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Pratybos "Pavasario audra" privertė estą imtis šautuvo
  Pratybų metu Pabradėje sudegė virš hektaro miško
  Skandalas NATO pratybų metu Lietuvoje: savanoriai kankino nepilnametį
  Lietuvoje vyks svarbiausios NATO pratybos "Tvirtas kobaltas"
  Taktinės pratybos diversantams sugauti atskleidė tarnybų sąveikos problemas
  Tegai:
  kariniai laivai, karinės pratybos, Baltops 2017, NATO

  Svarbiausios temos