04:22 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Pirmas tvoros stulpas bus įkastas Šakių rajone, Ramoniškių kaimo ribose

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Šiandien pasienyje su Rusija pradedama statyti apsauginė tvora, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Pirmas tvoros stulpas bus įkastas Šakių rajone, Ramoniškių kaimo ribose.

  Nauja apsauginė tvora bus statoma pagal pasieniečių ir Vilkaviškyje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės "Gintrėja" sutartį, kuri buvo pasirašyta gegužės 10 dieną.

  Iš viso atkarpose palei valstybės sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi bus pastatyta 44,6 kilometro ilgio, apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrenginiais.

  Darbų vertė — 1 milijonas 335 tūkstančiai eurų. Šios lėšos skirtos iš Lietuvos biudžeto.

  Visus sutartyje numatytus naujos tvoros infrastruktūros įrengimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų gruodžio 20 dienos.

  Anksčiau Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas palygino Lietuvos planus statyti tvorą pasienyje su Karaliaučiaus sritimi su vaikų žaidimu.

  "Lietuvos valdžios sprendimas palei sieną su Rusijos Federacijos Karaliaučiaus sritimi statyti tvorą man asocijuojasi su mano keturiais anūkais, žaidžiančiais smėlio dėžėje. Vaikai paprastai stato bokštelius, sienas, pilis, kasa griovius, atsitveria vienas nuo kito ir žaidžia "savo" teritorijoje užsienio kareivėlius. Matyt, norą pastatyti tvorą pasienyje diktuoja gyvenimo filosofija, o veikiau, smėlio dėžės filosofija", — sakė Udalcovas.

  Savo ruožtu Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas einantis Antonas Alichanovas teigia, kad Kaliningrado sritis pasirengusi kartu su kaimynais priešintis neteisėtoms operacijoms pasienyje, maža to, tiekti šios tvoros statybai visas reikalingas statybines medžiagas.

  Dar šia tema

  Skvernelis: tvora pasienyje užtikrins šalies ekonominį saugumą
  Tarp Lietuvos ir Rusijos bus pastatyta tvora
  Lietuva atsisakė statyti tvorą pasienyje iš rusiškų medžiagų
  Tegai:
  valstybės biudžetas, tvora, Kaliningrado sritis, Lietuva

  Svarbiausios temos