14:44 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Amerikos leidinys tvirtina, kad Rusijos žiniasklaidos perspausdinimas yra propaganda, kuri kenkia Amerikos interesams ir naikina JAV karines pajėgas

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik, Georgijus Voronovas. Amerikos leidinys "Politico" išplatino straipsnį apie tai, kad ""Rusijos propaganda" gresia JAV karinėms pajėgoms".

  Europos Parlamentas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Kaip įrodymą leidinys pateikia JAV karinių pajėgų veteranų oficialiajam Vašingtonui nenaudingas nuomones, kurios skelbiamos skirtinguose Amerikos portaluose. Tuo pat metu skelbiama, kad šie portalai dirba „ne dėl JAV kariuomenės interesų", nes periodiškai perspausdina Rusijos internetinių portalų straipsnius. Pavyzdžiui, Rusijos mokslų akademijos Orientalistikos instituto žurnalo straipsnius apie Ukrainos ir Sirijos situacijas.

  "Politico" sugebėjo paskelbti "Putino aikštele" ne tik skirtingus Amerikos informacinius tinklalapius, bet net Facebook, kurio pagalba "Rusijos agentai", neva, išgauna informaciją iš Amerikos karių. "Agentai" apsimeta gražiomis moterimis, su kuriomis amerikiečiai maloniai draugauja, ir tuomet jų paskyrose galima "platinti propagandą".

  Leidinys cituoja buvusio NATO pajėgų vyriausiąjį vadą Europoje JAV atsargos generolą Filipą Bridlavą. Anot jo, "visi šie veiksmai yra tikslinga ir Kremliaus suderinta anti-amerikietiška kampanija".

  Kaip pavyzdys tokios "kampanijos" pateikiama informacija apie vyresniojo leitenanto Aleksandro Prochorenko žygdarbį 2016 metais Sirijoje. Rusas Palmyre atkreipė ugnį į save, ir tai leido sunaikinti didesnį kovotojų skaičių.

  Amerikos kariai socialiniuose tinkluose žavėjosi Rusijos karininku ir pripažino jo mirtį didvyriška, "Politico" sakė buvusi karininkė Serena Moring. Anot jos, jai tai  "sukėlė nerimą", kaip ir faktas, kad aplink ją atsirado daug "Putino gerbėjų".

  "Politico" tvirtina, kad Pentagonas "akivaizdžiai sunerimęs". Tačiau Pentagono atstovai nepateikė jokių komentarų apie kaltinimus Maskvai, bet pabrėžė, kad vadovybė stengiasi padidinti darbuotojų žinojimą apie naująsias grėsmes kibernetinėje erdvėje. Straipsnio pabaigoje teigiama, kad "Kremliaus kampanija" gali paveikti Amerikos karių gebėjimus "atlaikyti būsimą Rusijos agresiją".

  Iš esmės, tokiu būdu "Politico" pripažino, kad Amerikos žiniasklaida — visuotinė propaganda, kuri neleidžia Amerikos piliečiams susipažinti su informacija, kuri nebuvo praleista pro "filtrus". Net pats JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino tokią Amerikos žiniasklaidą "melaginga".

  Dar šia tema

  Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
  Linkevičius: žodžio laisvė — stipriausias atsakas kovojant su propaganda
  Seimo narė Rusijos filme "Vikingas" įžvelgė propagandą
  Tegai:
  JAV kariuomenė, Rusijos žiniasklaida, propaganda, žodžio laisvė, JAV kariai

  Svarbiausios temos