14:46 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Automobilis, archyvinė nuotrauka

  Ministerijų darbuotojai nebegaus kompensacijų už transporto išlaidas

  © Photo: Pixabay
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3202

  Šią savaitę Vyriausybė priėmė sprendimą daugiau nebemokėti viceministrams ir ministerijų kancleriams, kompensacijas už automobilio naudojimą tarnybos reikmėms

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Savaitės viduryje Vyriausybė pritarė siūlymui nebemokėti viceministrams ir ministerijų kancleriams, kurie savo automobilius naudojo tarnybos reikmėms, kompensaciją degalams įsigyti ir amortizacijos išlaidoms padengti, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Kiekviena ministerija turi atsakingai, skaidriai ir racionaliai naudoti joms skiriamus finansinius išteklius. Šis sprendimas leis pakeisti anksčiau taikytą ydingą praktiką. Tokie neefektyvaus lėšų naudojimo atvejai turi būti sustabdyti. Taip ne tik taupysime valstybės lėšas, bet ir skatinsime viešųjų įstaigų atskaitingumą visuomenei", — sakė premjeras Saulius Skvernelis.

  Pagal iki šiol galiojusį reglamentavimą ministerijos turėjo teisę minėtiems darbuotojams, kurie asmeninius automobilius naudojo tarnybos reikmėms, kas mėnesį mokėti ne didesnę kaip pusę vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio (apie 411 eurų) kompensaciją.

  Tačiau šie pinigai buvo skiriami už tarnybinio transporto panaudojimo faktą, nevertinant realios situacijos, ar su automobiliu apskritai važiuota. Be to, už kompensacijas ministerijų vadovybė neturėjo atsiskaityti. Todėl nebuvo galimybės įvertinti, kad išmokėtos lėšos panaudotos skaidriai ir racionaliai.

  Šių metų I ketvirčio duomenimis, tokia kompensacija mokėta 30 asmenų iš 13 ministerijų. Skaičiuojama, kad atsisakius šio finansavimo per metus bus galima sutaupyti daugiau kaip 104 tūkstančių eurų valstybės lėšų.

  Dar šia tema

  Lietuva neefektyviai panaudojo beveik 630 mln eurų
  Tegai:
  valstybės tarnautojai, kompensacija, biudžetas, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos