14:45 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvoje lankosi Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės inspektoriai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvoje lankosi Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės inspektoriai

  © Photo: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2430

  Inspektoriai patikrins Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vystymosi skaidrumą, ar šalis nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Birželio 20-21 dienomis Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atliks pasirinkto rajono inspekciją, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

  Toks ekspertų vizitas vykdomas pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 metais parengto Vienos dokumento reikalavimus.

  Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą, taip pat priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius, nes kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

  "Lietuva atvirai deklaruoja karinę veiklą ir priima ginkluotės kontrolės inspektorius — taip vykdome savo tarptautinius įsipareigojimus. Siekdami užtikrinti skaidrumą ir pasitikėjimą priemonėmis, kurios stiprina saugumą visame regione, to paties tikimės ir iš kaimynų", — teigia krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Baltarusijos ir Rusijos inspektoriai turės teisę pasirinktoje Lietuvos teritorijoje, kurios plotas iki 20 tūkstančių kvadratinių kilometrų, aplankyti Lietuvos kariuomenės padalinius ir poligonus, taip pat išklausyti inspektuojamų padalinių (Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas") vadų pranešimus.

  Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriams bus sudaryta galimybė apskristi pasirinktą rajoną Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviu ir įsitikinti, kad jokia nedeklaruota karinė veikla nėra vykdoma.

  Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai pagal inspekcijos metu gautą informaciją parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas su išvadomis, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

  Tai bus pirmoji šiais metais užsienio šalies ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje pagal 2011 metų Vienos dokumentą.

  Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai šiais metais su Latvijos atstovais inspektavo Rusijos karinius dalinius, su Latvijos ir Vengrijos atstovais — Ukrainos karinius dalinius. Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių vizitas sutampa su oficialiai ESBO kanalais deklaruotomis didžiausiomis planinėmis Lietuvos nacionalinėmis pratybomis "Geležinis vilkas", kuriose dalyvauja ir Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės.

  Dar šia tema

  Lietuva "išsamiai išnagrinės" skrydžius su įjungtais atsakikliais
  Rusijos ir Baltarusijos stebėtojai praskris virš Lietuvos
  Tegai:
  karinė veikla, ginkluotės inspektoriai, ginkluotosios pajėgos, Baltarusija, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos