03:35 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerę Angelą Merkel, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė įteikė Merkel valstybinį apdovanojimą

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija / Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Prezidentė apdovanojo savo kolegę iš Vokietijos vienu aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių bendradarbiavimą

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, praneša šalies vadovės spaudos tarnyba.

  Vienas aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų Vokietijos vadovei įteiktas už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą.

  Президент Даля Грибаускайте вручила государственную награду Канцлеру Германии Ангеле Меркель
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerę Angelą Merkel

  Grybauskaitės teigimu, valstybinis apdovanojimas — padėka Merkel Lietuvos valstybės ir žmonių vardu už jos pastangas stiprinant Lietuvos ir visos Europos saugumą.

  Šalies vadovė pažymėjo, kad grėsmių akivaizdoje Lietuva jaučia tvirtą Vokietijos paramą ir žino, kad šia šalimi galime pasikliauti.

  Emanuelis Makronas ir Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS/ Jonathan Ernst

  Grybauskaitė taip pat pridūrė, kad Merkel — atsakingos europinės lyderystės pavyzdys. Lietuva ir Vokietija sutaria dėl būtinybės stiprinti ES gynybinius pajėgumus ir Europos žmonių saugumą, skatinti ES konkurencingumą, plėtoti laisvąją prekybą.

  Glaudūs abiejų valstybių santykiai atsispindi ir verslo bei žmonių ryšiuose. Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių, kurios investicijos viršija 1,2 milijardų eurų.

  Vokietijos kapitalo įmonės Lietuvoje yra sukūrusios per 17 tūkstančių darbo vietų. Intensyviai vyksta ir visuomeninis, kultūrinis, mokslinis bendradarbiavimas.

  Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai įgyvendina apie 50 bendrų tyrimo projektų, užmegzta beveik 60 miestų partnerysčių, Vokietijos keliautojai mielai renkasi Lietuvą — jų praėjusiais metais atvyko daugiau nei 170 tūkstančių.

  Dar šia tema

  Ką Sočyje nutarė Putinas ir Merkel
  50 Angelos Merkel atspalvių: amerikietė kolekcionuoja kanclerės nuotraukas
  Angela Merkel papasakojo apie ES klaidas
  Baltieji rūmai paaiškino, kodėl Trampas nepaspaudė rankos Merkel
  Merkel: džaugiuosi, kad lietuviai šiltai sutiko mūsų karius
  Tegai:
  apdovanojimas, bendradarbiavimas, Angela Merkel, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos