16:15 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Lietuvos prezidentė pareiškė, kad kibernetinių atakų, saugumo, ekonominių ir migracijos klausimų sprendimui šiandien reikalingas "atsakingas politinis atsakas", o ne abstrakčios diskusijos

  VILNIUS, liepos 3 - Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikimo su Europos Komisijos pirmuoju vicepirmininku Fransu Timmermansu metu aptarė Europos Sąjungos (ES) ateitį ir saugumą, pasirengimą deryboms dėl naujos daugiametės ES finansinės perspektyvos, migracijos iššūkių sprendimą, piliečių teisių apsaugą "Brexit", praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Prezidentės teigimu, Europos Sąjungai atėjo laikas nuo abstrakčių diskusijų apie ateitį pereiti prie konkrečių darbų, stiprinant žmonių saugumą ir gerovę.

  "Viena po kitos Europą krečiančios kibernetinės atakos, saugumo, ekonominiai ir migracijos iššūkiai reikalauja ne žodinio, o atsakingo politinio atsako", — sakoma pranešime.

  Prezidentės teigimu, Europos žmonių saugumas, kibernetinės gynybos stiprinimas, dėmesys inovacijoms bei strateginės reikšmės projektams, didinantiems Europos šalių sujungiamumą ir konkurencingumą — ir toliau turi išlikti ES prioritetais bei atsispindėti planuojant naują daugiametį biudžetą. Lietuvai taip pat svarbu užsitikrinti nuoseklų finansavimą saugiam Ignalinos AE uždarymui.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Prezidentės teigimu, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa yra paskutinis žingsnis įtvirtinant regiono energetinę nepriklausomybę.  Lietuvos tikslas — nedelsti ir sinchronizacijos projektus užbaigti iki 2025 metų. Tam būtina ir tvirta Europos Komisijos parama. 

  Šalies vadovė su Europos Komisijos pirmuoju vicepirmininku aptarė ir Astravo AE keliamus iššūkius.

  Daugiau iformacijos apie Astravo atominės elektrinės statybą skaitykyte čia>>

  Prezidentė pabrėžė, jog šis geopolitinis projektas, plėtojamas nepaisant tarptautinių branduolinės saugos standartų, kelia pavojų visos Europos žmonėms. Todėl kova su nesaugios atominės jėgainės statybomis ES kaimynystėje yra bendras ES institucijų, valstybių narių ir tarptautinės bendruomenės uždavinys.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė supažindino Pahorą su Lietuvos kibernetine gynyba
  Prezidentės pranešimo akcentai — valdymo sumaištis ir vieninga Europa
  Statymai padaryti ir daugiau nepriimami: Lietuva išrinko "donorą"
  Tegai:
  Fransas Timmermansas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos