14:19 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  "Baltoji knyga" yra pirmasis tokio pobūdžio dokumentas po daugiau nei 10 metų, kuriame nurodomos pagrindinės saugumo raidos kryptys ilgalaikėje perspektyvoje

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krašto apsaugos ministerija išleido Lietuvos gynybos politikos "Baltąją knygą", kurioje pristatoma Lietuvos gynybos politika, jos prioritetai bei numatomos raidos kryptys.

  Krašto apsaugos ministerijos pranešime nurodoma, kad tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas po daugiau nei 10 metų. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžia, kad leidiniu siekiama didinti visuomenės pasitikėjimą kariuomene bei krašto apsaugos sistema.

  "Saugumo ir gynybos aplinka — tiek globali, tiek regioninė — per pastaruosius keletą metų iš esmės pasikeitė, ir aplinkybės diktuoja naujus krašto apsaugos uždavinius. "Baltoji knyga" yra vienas iš būdų paaiškinti įgyvendinamos politikos tikslus", — pateikiami pranešime ministro žodžiai.

  Ministerijos duomenimis, knygoje išskiriami pagrindiniai saugumo iššūkiai ilgalaikėje perspektyvoje: Rusijos vykdoma politika, kibernetinės ir informacinės atakos bei terorizmas ir religinis ekstremizmas.

  Leidinyje nurodytos keturios pagrindinės Lietuvos gynybos politikos kryptys: nacionalinių gynybos pajėgumų stiprinimas, kolektyvinio atgrasymo ir gynybos stiprinimas, regioninio ir tarptautinio saugumo plėtra bei visuomenės įtraukimas į šalies gynybą.

  Rengimas nuo mažens

  Pernai Lietuvos karo akademija išleido vadovėlį "Šalies saugumas ir gynyba", kuriuo siekiama praplėsti akiratį ir padėti moksleiviams geriau suvokti procesus, vykstančius visuomenės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime.

  Šių metų birželį kelios ministerijos kartu su Lietuvos šaulių sąjunga svarstė galimybę vyresnių klasių moksleiviams nuo naujų mokslo metų įvesti nacionalinio saugumo pamokas.

  Bendrame Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdyje viceministras Giedrimas Jeglinskas pasakė, kad šį dalyką vyresnių klasių moksleiviai galės rinktis kaip pasirenkamąjį dalyką, o jų metu bus diskutuojama apie nacionalinį saugumą.

  Dar šia tema

  Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
  Seimas įstatymu pripažino Astravo AE keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui
  Vyriausybė pripažino Astravo AE grėsme nacionaliniam saugumui
  Grybauskaitė su Timmermansu aptarė saugumo klausimus
  NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, knyga, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Raimundas Karoblis

  Svarbiausios temos