11:38 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Čekijos kariai pratybose Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  Kitais metais į Lietuvą atvyks 250 Čekijos karių

  © Photo: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (186)
  35 0 0

  Šią savaitę Čekijos parlamentas pritarė, kad reikalinga stiprinti kolektyvinę gynybą, ir atsiųs į Lietuvą savo karius, be to, papildys Latvijos kariuomenę

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Čekija į Lietuvą kitais metais turėtų atsiųsti apie 250 karių. Tam šią savaitę pritarė Čekijos parlamentas, šeštadienį pranešė LRT Radijas.

  Kariai  prisijungs prie Lietuvoje Vokietijos vadovaujamo tarptautinio sąjungininkų bataliono. Čekijos gynybos ministras teigė, kad toks sprendimas — stiprus politinis ir praktinis pareiškimas apie solidarumą ir pasirengimą kolektyvinei gynybai.

  Dar apie 40 karių atvyks į Latviją. Jie įsilies į Kanados vadovaujamą vienetą.

  Penktadienį, liepos 21 d., Rukloje, Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke, įvyko Vokietijos karių, baigiančių 6 mėnesių tarnybą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, apdovanojimo ir palydų ceremonija.

  Nuo 2017 metų sausio Lietuvoje tarnavusiems Vokietijos kariams apdovanojimus — Lietuvos kariuomenės medalius „Už tarpusavio paramą" — įteikė Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" vadovybė. Labiausiai pasižymėję kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės bei Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų lygmens medaliais "Už pasižymėjimą" ir padėkos raštais.

  Lietuva ir Čekija rengia bendras karines pratybas >>

  Daugiau nei 400 Vokietijos karių su savo ginkluote ir apie 100 įvairios karinės technikos vienetų sudaro bataliono štabo elemento pagrindą, štabo kuopą bei vieną iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės manevrinių kuopų. Didžioji dalis pirmoje pamainoje tarnaujančių karių buvo iš Vokietijos kariuomenės 12-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 122-ojo Vokietijos mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

  Lietuvoje Vokietijos kariai treniravosi, naudodami kovos tankus Leopard 2 A6, pėstininkų kovos mašinas "Marder", šarvuočius "Boxer", "Fuchs", kitus įvairios paskirties sunkvežimius ir visureigius.

  Antroji Vokietijos karių pamaina tarnybą NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje pradės šių metų rugpjūčio pradžioje.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją. Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad galima būtų Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (186)

  Dar šia tema

  Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje
  Tarptautinis NATO batalionas Lietuvoje pasiruošęs treniruotėms
  Prezidentė pasveikins NATO priešakinių pajėgų bataliono karius
  Čekija nori prisijungti prie tarptautinio NATO bataliono Baltijos šalyse
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, Čekija, Lietuva

  Svarbiausios temos