04:58 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Vytautas Landsbergis, archyvinė nuotrauka

  Landsbergis pavadino tautiečius "propagandos banditais"

  © Sputnik / Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  1030511

  Vytautas Landsbergis pavadino "netikusiais" tuos tėvus ir mokytojus, kurie leidžia savo vaikus į stovyklas Rusijoje

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Pagrindinis Lietuvos konservatorius Vytautas Landsbergis pavadino tautiečius, kurie leidžia savo vaikus į Rusiją, "propagandos banditais", kurie dirba savo darbą, uždirba gerus pinigus ir klaidina žmones.

  Baikerių klubo Naktiniai vilkai nariai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Moksleivių iš Plungės grupė liepos 1-12 dienomis apsilankė Krasnogorske, šio miesto savivaldybės kvietimu. Stovyklos programoje buvo numatyta apsilankyti kariniuose muziejuose, bendrauti su baikerių klubo "Naktiniai vilkai" nariais.

  Landsbergis pavadino "netikusiais" tuos tėvus ir mokytojus, kurie leidžia savo vaikus į stovyklas Rusijoje.

  Anot jo, vaikus, kurie apsilankė Didžiojo Tėvynės karo muziejuje, neteisingai informavo apie karo eigą ir jo pradžią. "Ar ten (muziejuje — Sputnik) parodyta, kad Stalinas su Hitleriu susitarė ir užpuolė kaimynines šalis?" — patikslino jis.

  "Tai kam jūs siunčiate vaikus ten, kur jiems makaronus kabins ir nuodys jų smegenis?" — pateikia konservatoriaus žodžius Lietuvos valstybinė televizija LRT.

  "Ta savivaldybė (Plungės — Sputnik) turi smegenų ar ne? Tik toks klausimas. Mums nekainuos, mes čia sutaupysim. Jokios atsakomybės neturi tokia savivaldybė, jeigu jie taip priima sprendimus", — pažymėjo Landsbergis.

  Landsbergio nuomone, iš stovyklos vaikai "grįžta su apterštomis smegenimis". O rusai, kurie paskutiniu metu "suaktyvino savo propagandą", anot jo, "kaip džiunglių banderlogai, kurie iš medžių viršūnių mėto šiukšles, nuograužas į normalius gyventojus apačioje, kad tie gyventojai apačioje supyktų ir pradėtų juos barti, tada banderlogai, kurie keturiom kabinėjasi po medžių viršūnes, būna labai patenkinti, kad juos pastebėjo". Konservatorius taip pat pridūrė, kad "siųsti vaikus į melo imperiją, manant, kad jie neužsikrės, kad neparsiveš kokios infekcijos", gali tik labai naivūs arba neatsakingi žmonės.

  Landsbergis nepagailėjo ryškių epitetų rusų atžvilgiu: jie ir banditai, ir vagys, ir kvailiai, ir žudikai, ir agresoriai.

  "Turi žmonės turėti šiek tiek smegenų. Jeigu ateina iš Rytų kaimynės savivaldybė ir siūlo draugystę, siūlo dovanėles, tai yra politika. Jūs juos įviliokite, gal tuos vaikus atsiųskite. Bus tie vaikai kvailesni po to. Nesusigaudys kas, kaip, kur pasaulyje darosi. O mes jums pamokėsim. Jūs parduodate. Parduodate savo vaikų sąmonę. Jūs parduodate, galbūt, ir savo šalies ateitį", — užbaigė konservatorius.

  Skandalas su Plungės vaikais

  Primename, kad į Krasnogorską pagal mainų programą nuvykę Plungės vaikai aplankė Didžiojo Tėvynės karo muziejų ir susitiko su baikerių klubo "Naktiniai vilkai" atstovais, dėl ko Lietuvos kelionės organizatoriai buvo apkaltinti politiniu neišprusimu.

  Naktinia vilkai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Plungės rajono meras Audrius Klišonis viešai atsiprašė, vaikų kelionę į Rusijos stovyklą pavadindamas "klaida". Savo atsiprašyme Klišonis pabrėžė, kad vaikai vyko į Krasnogorską, nes šis miestas yra draugiškai Plungės atžvilgiu nusiteikęs miestas. Vaikus prižiūrintys asmenys turėjo pasirūpinti, kad atostogos nebūtų politizuotos.

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat neigiamai įvertino vaikų kelionę.

  "Valdžia turėtų susilaikyti nuo tokių misijų. Mes nepritariame", — pareiškė jis. Be to, jis apklatino moksleivius tuo, kad jie pasidavė vadinamajai Rusijos "švelniajai jėgai".

  "Rusijos švelnioji jėga ieško progos kaip nors paveikti Lietuvos piliečius, kad jie patikėtų tuo, ko nori Rusija, — teigia Pranckietis. — Kartais mes darome klaidas".

  Savo ruožtu Rusijos ambasada Lietuvoje pažymėjo, kad Lietuvos valdžios pareiškimas apie vaikų iš Plungės atostogų Pamaskvės Krasnogorsko miesto stovykloje, kur jie, be visa kita, apsilankė Didžiojo Tėvynės karo muziejuje ir susitiko su baikerių klubo "Naktiniai vilkai" nariais, "politizavimą", dar kartą rodo, kad vietos politikai išnaudoja kiekvieną galimybę padaryti iš musės dramblį.

  Dar šia tema

  Lavrovas tvoros statybą pasienyje su Kaliningrado sritimi laiko rusofobija
  Peskovas: Lietuvos pareiškimai apie grėsmę iš Rusijos — rusofobijos apraiška
  Seimo narys: rusofobija žalingai veikia šalies ekonomiką
  Dmitrijus Kiseliovas: rusofobijos priepuoliai su laiku praeina
  Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja
  Tegai:
  propaganda, moksleiviai, "Rusijos grėsmė", Vytautas Landsbergis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos