22:38 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Zapad 2013, archyvinė nuotrauka

  Lietuva vis dar laukia kvietimo į "Zapad" pratybas

  © Sputnik / Андрей Александров
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  129 0 0

  Lietuva tikisi sulaukti iš Baltarusijos oficialaus kvietimo stebėti rugsėjį vykstančias Baltarusijos-Rusijos bendras pratybas "Zapad"

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Lietuva vis dar laukia, kad Baltarusija oficialiai pakvies sudalyvauti bendrų Baltarusijоs ir Rusijos karinių pratybų "Zapad" stebėjimuose, pranešė penktadienį Krašto apsaugos ministerija.

  "Lietuva tikisi, jog Baltarusija pakvies visų kaimynių atstovus ir pateiks išsamią informaciją, kai pratybos vyks. Lietuva dar nėra gavusi kvietimo stebėti Rusijos ir Baltarusijos karinių mokymų "Zapad 2017", — cituoja RIA Novosti Krašto apsaugos ministerijos pranešimą.

  Ketvirtadienį Estijos krašto apsaugos ministerija patvirtino, kad gavo tokį kvietimą iš Baltarusijos.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Anksčiau NATO šalys išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijos ir Rusijos didelio masto bendrų karinių pratybų "Zapad 2017".

  Lietuvos žvalgybos teigimu, šiemet jos yra viena didžiausių grėsmių nacionaliniam saugumui.

  Lietuvos pareigūnai sako, kad šiose puolamojo pobūdžio pratybose dalyvaus apie 100 tūkstančių karių, o Rusija jomis gali pasinaudoti, kad pasienyje sutelktų daugiau pajėgų.

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį >>

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Šį teiginį Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino visuotinės rusofobijos apraiška, o Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko tikina, kad regioninė karinė Baltarusijos ir Rusijos grupuotė nesiruošia nieko pulti.

  Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs pareiškė, kad Minske įvykusių derybų metu gavo visus atsakymus dėl pratybų.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Makėjus: "Zapad-2017" bus visiškai atviros stebėtojams
  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Grybauskaitė kaltina Rusiją ruošimusi karui su Vakarais
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad 2017, karinės pratybos "Vakarai-2017", Vakarai-2017, Lietuva

  Svarbiausios temos