19:15 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Baltarusijos - Rusijos karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  Baltarusija pakvietė Lietuvą į pratybų "Zapad 2017" dalį

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  19410

  Lietuvos krašto apsaugos ministerija gavo bendrą Baltarusijos kvietimą, adresuotą visiems Baltarusijai akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, stebėti "Zapad" pratybas

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Krašto apsaugos ministeriją liepos 28 dieną pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti bendrų Baltarusijos ir Rusijos strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Programoje numatytas Baltarusijos gynybos ministerijos pratybų pristatymas, lankymasis pratybų poligone ir kitose su pratybomis susijusiose institucijose Minske.

  Krašto apsaugos ministerijos vadovybė sveikina šį Baltarusijos karinės vadovybės kvietimą — toks atvirumas itin svarbus kaimynystėje esančioms šalims. Tikimasi, kad stebėtojams bus sudarytos galimybės susipažinti su visais svarbiausiais "Zapad 2017" pratybų elementais.

  Zapad 2013, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Baltarusija anksčiau yra informavusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) formate apie pratybas "Zapad 2017" pagal Vienos dokumente numatytus reikalavimus, kaip didžiausias Baltarusijos teritorijoje šiais metais vyksiančias pratybas.

  Baltarusija yra oficialiai paskelbusi, kad bus perduoti ir kvietimai kaimyninių valstybių kariniams ekspertams (Lietuvos atveju — Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriui) atvykti rugsėjo 14-20 dienomis stebėti pratybų aktyvios fazės Baltarusijos teritorijoje. Pastarojo kvietimo Lietuva dar nėra gavusi.

  Rusija pratybų „Zapad 2017" atskirai nėra deklaravusi. Rusijos atstovai liepos 13 dieną NATO-Rusijos Tarybos posėdyje Briuselyje yra surengę pristatymą apie pratybas, tačiau Rusija šiai dienai nėra paskelbusi apie ketinimus kviesti stebėtojus į pratybų dalį vyksiančią jos teritorijoje.

  Trys priežastys, dėl kurių Lietuva nepatenkinta pratybomis "Vakarai-2017" >>

  Lietuvos gynybos atašė, reziduojantys Rusijoje ir Baltarusijoje, stebėjo pratybas "Zapad 2009" ir "Zapad 2013", o Lietuvos kariniai verifikacijos specialistai buvo kviečiami stebėti Baltarusijos teritorijoje vykusių pratybų 2009 ir 2013 metais. Gavus kvietimus, Lietuvos kariniai ekspertai vyktų stebėti pratybų ir šiais metais.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Makėjus: "Zapad-2017" bus visiškai atviros stebėtojams
  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad 2017, karinės pratybos "Vakarai-2017", Vakarai-2017, Lietuva

  Svarbiausios temos