05:26 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  46

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie galimą Lietuvos įmonių Rusijai taikomų sankcijų režimo pažeidimą

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Po praėjusią savaitę spaudoje pasirodžiusių pranešimų apie galimą Lietuvos įmonių Rusijos Federacijai taikomų sankcijų režimo pažeidimą Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Lietuva nuosekliai vykdo savo įsipareigojimus, susijusius su 2014 metų birželio 23 dienos Tarybos reglamento dėl apribojimų, taikytinų Krymo ar Sevastopolio kilmės prekių importui į Sąjungą, įgyvendinimu", — rašoma ministerijos pranešime.

  Užsienio reikalų ministerijos požiūriu, Lietuvos ir kitų ES valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys "privalo be išlygų laikytis ES paskelbtų sankcijų, o už jų pažeidimą asmenys gali būti traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn".

  "Ar konkretus asmuo pažeidė ES teisės aktais nustatytas sankcijas, sprendžia teisėsaugos institucijos ir teismai, vadovaudamiesi ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktais", — pabrėžiama pranešime.

  Praėjusią savaitę dienraštis "Verslo žinios" paviešino straipsnį "Įstrigę Kryme: sankcijų pažeidimo šešėlis", kuriame buvo teigiama, kad kelios lietuviškos įmonės plėtojo veiklą Kryme.

  Straipsnyje minima viena didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovė "Hanner", Vytauto Lauručio ir Panevėžio įmonės "Pluošto linija" valdoma Kryme registruota bendrovė "Pluošto linija", taip pat Raimondo Tumėno valdoma "BT Invest".

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir nariai Laurynas Kasčiūnas bei Žygimantas Pavilionis pirmadienį taip pat kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių dėl galimų Rusijai taikomų sankcijų pažeidimų.

  2014 metais priimtas Europos Tarybos reglamentas numato, jog į ES šalis draudžiama importuoti Krymo ir Sevastopolio kilmės produktus, ES piliečiams ir kompanijoms draudžiama investuoti į Krymą ir Sevastopolį: pirkti nekilnojamąjį turtą, finansuoti Kryme veikiančias kompanijas, teikti turistinės veiklos paslaugas Kryme ir Sevastopolyje, taip pat tiekti šiam regionui transporto, telekomunikacijų, energetikos, gavybos sektorių prekes ir technologijas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Bulgarijos premjeras: ES sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens
  Europos Sąjunga pratęsė sankcijas Rusijai
  Kiseliovas įvertino Europos sankcijas prieš jį kaip ES gėdą
  Tegai:
  sankcijos, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva

  Svarbiausios temos