12:41 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Baltarusijos AE statyba, archyvinė nuotrauka

  JAV Kongresas pažadėjo Lietuvai surengti klausymus dėl Baltarusijos AE

  © Photo: Белорусская атомная электростанция
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)
  17 0 0

  Lietuvos energetikos ministerijos vadovo su JAV Kongreso delegacija susitikimo metu buvo apsvarstyti klausimai, susiję su Astravo atomonės elektrinės statyba

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Lietuva tikisi, kad JAV Kongresas surengs klausymus dėl Baltarusijos AE, praneša RIA Novosti.

  Nieko nesuprantu!
  © RIA Novosti. Edvinas Mamontovas

  Šią idėją pasiūlė Lietuvos Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas antradienį susitikimo su JAV Kongreso delegacija metu. Taip pat susitikimo metu buvo aptarti regiono energetinio saugumo klausimai ir grėsmės energetikos sektoriuje.

  "Tikiuosi, kad JAV Kongrese vyks specialūs klausymai, skirti klausimams, susijusiems su Baltarusijos AE projektu ir Rusijos įtakos pasaulio ir regionų atominei energetikai įvertinimu. Šiose diskusijose dalyvaus ir Baltarusijos pilietinė visuomenė", — sakė Vaičiūnas.

  Pasak Vaičiūno, elektrinė yra "geopolitiškai suprojektuota" ir statoma neatsižvelgiant į tarptautinius saugos reikalavimus.

  Energetikos ministerijos teigimu, Kongreso nariai pažadėjo, kad JAV aktyviai prisidės prie branduolinę saugą ir aplinkos apsaugą kontroliuojančių tarptautinių organizacijų įtakos sustiprinimo.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos AE statoma Rusijai dalyvaujant šalia Astravo miesto už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Statybai atrinktas AE-2006 projektas — naujos kartos atominės elektrinės tipiškas Rusijos projektas "3 plius" su patobulintais techniniais ir ekonominiais parametrais, atitinkančiais šiuolaikinius saugos standartus, aplinkosaugos ir sanitarijos įstatymų reikalavimus.

  Lietuva pateikia pretenzijas Baltarusijos atominei elektrinei praktiškai nuo to momento, kai Minske buvo priimtas sprendimas dėl AE statybos, teigdama, kad elektrinė neva nebus pakankamai saugi. Vilniaus inicijuoja elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos AE draudimą ES. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

  Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerija Baltarusijos AE saugumu pradėjo rūpintis beveik iš karto po to, kai buvo nuspręsta statyti elektrinę. 2010 metais Smolensko atominėje elektrinėje buvo surengti pirmieji mokymai su Rusijos specialistais. Šių metų rudenį Baltarusijoje ekstremalių situacijų ministerija surengs eilinius mokymus kartu su kolegomis iš Rusijos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (111)

  Dar šia tema

  Semaška: situacija su Astravo AE labai politizuota
  Baltarusija perdavė Europos Komisijai TATENA misijos ataskaitą
  Diplomatai Baltarusijos AE: kuras, saugumas ir "Lietuvos klausimas"
  Tegai:
  JAV Kongresas, Energetikos ministerija, Astravo atominė elektrinė (AE), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos