19:22 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Gabrielius Landsbergis, achyvinė nuotrauka

  Landsbergis įvardijo kandidatus į Lietuvos prezidentus

  © Фото: Facebook Gabrielius Landsbergis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  70912

  Pavilionis, Ušackas ir Šimonytė gali tapti konservatorių kandidatais į Lietuvos prezidentus

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis interviu LRT pasakė, kas gali tapti konservatorių kandidatais į Lietuvos prezidentus.

  "Žygimantas Pavilionis ir Vygaudas Ušackas galbūt oficialiai jau yra pasisakę, kad ketina dalyvauti prezidento rinkimuose 2019 metais, bet kol kas viskas — svarstymų lygiu. Esu girdėjęs, kad, kaip galima kandidatė, galėtų būti ir Ingrida Šimonytė. Neatmestina galimybė, kad atsiras ir daugiau kandidatų", —sakė Landsbergis.

  Kol kas jis negalėjo išskirti kurio nors vieno, nes esą jie dar neturėję galimybių atsiskleisti, neskaitant įrašų ar komentarų socialiniuose tinkluose, tačiau pažymėjo, kad aiškesnius jų portretus susidarys, kai išgirs, ką galimi kandidatai kalba apie socialinę politiką, švietimą, mokesčius, užsienio politiką, santykius su Rusija, krašto gynybą.

  Kandidatą, kuris atstovautų partijai per prezidento rinkimus, konservatoriai planuoja išsirinkti pirminiuose rinkimuose, kurie numatyti kitais metais.

  "Šiuo metu dėl savo vis dar užimamų diplomatinių pareigų nenorėčiau plačiau komentuoti galimų Lietuvos prezidento rinkimų aktualijų. Baigęs ES ambasadoriaus darbą Maskvoje, išliksiu aktyvus tarptautinėje politikoje, dalyvaudamas Europos Užsienio reikalų Tarybos bei kitų ES ir JAV nevyriausybinių organizacijų, taip pat universtitetinėje veikloje. Nuo šių metų spalio 2 dienos vadovausiu Kauno technologijos universiteto Europos institutui", — LRT.lt teigė Ušackas.

  Šimonytė tik pajuokavo, komentuodamam Landsbergio pareiškimus.

  "Partijoje vyks kandidatų kėlimas ir pirminiai rinkimai. Kai bus iškelta mano kandidatūra, tada ir pasakysiu, ką aš su tuo darysiu. Jeigu niekas neiškels, tai bus dar paprasčiau. O kad žmonės kažkieno pavardes mini, tai, matyt, normalu agurkų sezono metu apie ką nors pakalbėti", — išvengė aiškaus atsakymo Šimonytė.

  Lietuvos politikos šachmatų partija nesuteikia vilčių geresniam gyvenimui >>

  Pavilionis jau šiuo metu pamažu rengia priešrinkiminę kampaniją, keliauja po šalį ir susitikinėja su potencialiais rinkėjais.

  "Formalaus sprendimo dar neturiu. Bet jį tikrinuosi kiekviename susitikime su žmonėmis. Važinėdamas po Lietuvą, stengiuosi išgirsti kuo daugiau tautiečių, ir viskas priklausys tik nuo jų palaikymo", — prisipažino Pavilionis.

  Jis įsitikinęs, kad, jei konservatoriai atsikratytų tam tikrų stereotipų, būtų socialiai jautresni, galėtų apjungti daugybę žmonių, kuriems šiuo metu reikia ir pagalbos, ir dėmesio: "Iš esmės, centro dešinėje mes neturime konkurentų, todėl, jei atsisuktume pagaliau į žmones, o ne tarnautume didžiuliams pinigams ar sistemoms, tai prezidento rinkimus laimėtume. Bet ar mano partiečiai patikės tokia vizija? Pamatysim. Laiko dar yra."

  Buvęs šalies ministras pirmininkas ir buvęs konservatorių lyderis Andrius Kubilius palaiko Landsbergio nuomonę dėl kandidatų.

  "Pavardės išvardintos teisingai. Kai kurie iš jų jau aktyviai demonstruoja, kad kandidato į prezidento postą sieks", — tvirtino Kubilius.

  Kubilius prisipažino dar nesąs apsisprendęs, kurį iš šiuo metu minimų kandidatų palaikytų, bet neneigė matąs, kad jo vyriausybėje finansų ministre dirbusi Šimonytė galėtų būti stipri prezidentė, nes tam turi ir reikiamų gebėjimų, ir kompetencijos ir charizmos, kuri šalies vadovui taip pat esanti būtina.

  Lietuvoje prezidento rinkimai vyks 2019 metais. Artimiausiu metu partijos turi apsispręsti dėl savo programų ir iškelti kandidatus, bei pradėti aktyvią kovą dėl rinkėjų balsų.

  Dar šia tema

  Konservatorius ragina imtis ryžtingų veiksmų lietuvių-emigrantų klausimu
  Konservatoriai įtaria lietuviškas įmones sankcijų Rusijai pažeidimu
  "Valstiečių" partijos perspektyvos
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Ingrida Šimonytė, Vygaudas Ušackas, Žygimantas Pavilionis, Gabrielius Landsbergis, Lietuva

  Svarbiausios temos