17:45 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius apie naujus lenkų pasus: nenormalu naudoti kitos valstybės vaizdus

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3420

  Po žiniasklaidoje pasklidusios informacijos, kad Lenkijos valdžia naujuose piliečių pasuose nori naudoti Aušros vartų atvaizdą, Linas Linkevičius iškart išreiškė viltį, jog tai neįvyks realybėje, nes reikia atsižvelgti į jautrius istorijos momentus

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad naujuose lenkiškuose pasuose neturėtų būti naudojamas Vilniaus Aušros vartų atvaizdas, praneša LRT.lt su nuoroda į ministro intervių dienraščiui "Lietuvos žinios".

  "Nenormalu, kai tai daroma naudojant kitos valstybės vaizdus, juo labiau žinant, kad mūsų istorijoje būta įvairių puslapių. Kalbant apie Vilnių, šio krašto likimą, tai dar jautriau. Todėl tiesiog privalu atsižvelgti į šias aplinkybes", — dienraščiui "Lietuvos žinios" sakė Linkevičius.

  Ministras pridūrė, jog tikisi, kad Aušros vartų atvaizdo lenkiškuose pasuose nebus.

  Sužinojus apie Lenkijos valdžios iniciatyvą, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Vilniuje reziduojantis Lenkijos laikinasis reikalų patikėtinis.

  Ministerijoje Lenkijos atstovui buvo paaiškinta, kad tokia situacija yra nepriimtina. Linkevičius pabrėžė, kad Užsienio reikalų ministerija toliau stebės, kaip klostysis šis reikalas, nes Lenkijos žiniasklaidoje apie tai daug rašoma.

  Lenkijoje jau nuo praeito savaitgalio vyksta šalies Vidaus reikalų ir administracijos ministerijos inicijuota kampanija "Suprojektuok kartu su mumis naują Lenkijos piliečio pasą".

  Ministerija lenkams pasiūlė dalį nacionalinių simbolių, kuriuos jie norėtų matyti savo pasuose, pasirinkti patiems ir balsuoti internetu. Svetainėje pateiktas 13 grafinių motyvų sąrašas.

  Šeši populiariausi bus įamžinti naujajame pase. Tarp siūlomų asmenybių, vietų ir ženklų yra ir Vilniaus Aušros vartai, kurie pristatomi kaip ypatingi Lenkijos tradicijoje ir kuriais Madonai maršalka Jozefas Pilsudskis dėkojo už Vilnių.

  Ar pasirinks lenkai Aušros vartus kaip naujo paso simbolį paaiškės po rugsėjo 10-osios. Lenkijos valdžia skelbia, kad pasas pasirodys nuo kitų metų sausio 1 dienos. Pradžioje numatomas skaičius — 1,2 mlilijono.

  Dar šia tema

  Lietuvos užsienio politikos kryžkelės
  Kaip Raudonoji Armija išvadavo Lenkiją
  Lenkija apskundė teismui įpareigojimą priimti pabėgėlius
  Lenkijos kelionių organizavimo įmonė "Itaka" įsigijo "Novaturą"
  Tegai:
  Lenkija, simbolis, santykiai, Aušros vartai, Linas Linkevičius, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos