14:52 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka

  Paksas: Lietuva tampa svetimų politinių interesų poligonu

  © Фото: paksas.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  11450

  Rolandas Paksas pareiškė, kad priimdamos sprendimus Lietuvos valdžios institucijos vadovaujasi ne Lietuvos piliečių interesais, o įtakingiausių Vakarų šalių nurodymais

  VILNIUS, rugpjūčio 10 Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas, o dabar Europos parlamento narys Rolandas Paksas pareiškė, kad Lietuva, kuriai vadovauja prezidentė Dalia Grybauskaitė, tarnauja JAV interesams.

  Grybauskaitė prieš ES   

  "Karingai nusiteikusi Lietuvos prezidentė šią savaitę neabejotinai "pranoko" daugumą Europos Sąjungos lyderių, išreikšdama begalinį susižavėjimą Amerikos Atstovų Rūmų patvirtintų priemonių planui prieš Rusijos energetiką, ir kirto iš peties iš karto po to, kai Europa išsakė savo nuogąstavimus dėl JAV veiksmų, kurie gali turėti neigiamos įtakos ne tik energetiniams projektams, susijusiems su Europos Sąjungos interesais", — rašo Paksas savo tinklalapyje.

  Pakso teigimu, pritardama JAV planui įvesti naujų sankcijų paketą Rusijai Grybauskaitė "pastatė į vietą" Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos ir kitų valstybių politikos elitą dėl jų tariamo nuolaidžiavimo Rusijai.

  Grybauskaitės pareiškimai apie tai, kad Europa turi paremti naujas JAV sankcijas prieš Rusiją, prieštarauja oficialiai Briuselio pozicijai.

  "Lietuvos prezidentė mano, kad turi teisę braižyti naujas Europos Sąjungos energetikos bendrosios politikos gaires", — rašo politikas.

  JAV Kongreso parengtas sankcijų paketas numato apribojimus įmonėms, kurios dirba su Rusijos eksporto dujotiekiais. Analitikai yra įsitikinę, kad JAV tokiu būdu siekia sustiprinti savo dujų eksportą.

  Pasak Pakso, tokio Grybauskaitės poelgio priežastimi tapo savaitės pradžioje Taline įvykęs susitikimas su Amerikos viceprezidentu Mike Pence (Maiku Pensu).

  "Tokios politikos slinktys kelia daugiau klausimų, nei yra atsakymų, tačiau šis iš pirmo žvilgsnio "nekaltas išsišokimas" parodė, kad Europos Sąjungos bendra politika ir solidarumas akimirksniu gali išgaruoti", — rašo Paksas.

  Netvarka vidaus politikoje

  Paksas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad nykstanti Lietuvos užsienio politika turi įtakos vidaus klausimams. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis negali padėti savo piliečiams ir tik konstatuoja faktą, kad "viskas Lietuvoje yra blogai".

  "Kol Lietuvos prezidentė "formuoja" naują užsienio politiką, "profesionalų" Vyriausybės vadovas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis bando žongliruoti tariamos mokesčių reformos sąvokomis ir sako liūdną tiesą, kad "kai kurios prekės ir paslaugos dabar tikrai kainuoja tiek, kiek anksčiau mokėjome litais", pridurdamas, jog niekuomet nederėtų tikėtis, kad "kainos Lietuvoje būtų tokios kaip Lenkijoje", — rašo Paksas.

  Paksas įsitikinęs, kad jeigu Lietuva liks svetimų interesų raišką užtikrinančiu poligonu, ne tik maisto produktų kainos Lietuvoje niekada nebus tokios kaip Lenkijoje.

  Lenkija gali tapti pavyzdžiu

  Dabartinio Lietuvos elito požiūris į savo valstybę kardinaliai skiriasi nuo dabartinių Lenkijos vadovų nuostatų, mano Paksas.

  Gyvenimas tapo sunkesnis, gyventi liūdna…
  © Sputnik/ Edvinas Mamontovas

  "Lenkai savo valstybę laiko aukščiausia vertybe ir smerkia bet kokius bandymus kvestionuoti jos suverenumą ar egzistavimą, šiuos bandymus laikydami pražūtingais tautai. Valstybė yra tautos interesų reiškėja ir gynėja. Lenkai mano, kad nacionalinė valstybė yra visų pirma savarankiška. Tik tokioje valstybėje gali veikti tikra demokratija", — rašo politikas.

  Tai viena iš priežasčių, kodėl Lenkija atsisakė įvesti eurą. Lenkijos valdžiai tai pasirodė "ekonomiškai absurdišku sprendimu, nukreiptu tik Briuselio valdžios centrų apetitams patenkinti".

  "Dabartinis kainų augimas ir milžiniška socialinė atskirtis yra ne kas kita, kaip Lietuvos politikos elito tarnystės stiprioms užsienio interesų grupėms ir Briuselio biurokratijai padarinys. Todėl naivu būtų tikėtis, kad bent jau artimiausius dvejus metus Lietuvoje kas nors galėtų pasikeisti iš esmės.

  Šioje plotmėje kaip niekada aiškiai iškyla Lietuvos prezidento Aleksandro Stulginskio minties prasmė ir gelmė, kad "laisvės klausimą gali išspręsti tik pati lietuvių tauta, tad toj kovoj tik ja remtis", — reziumavo savo kalbą Paksas.

  Dar šia tema

  Amerika prieš Europą: kodėl Lietuva remia JAV?
  Grybauskaitė aptarė su JAV viceprezidentu saugumo ir gynybos klausimus
  Grybauskaitė palaikė naujas JAV sankcijas nepaisydama Europos Sąjungos pozicijos
  Tegai:
  Rolandas Paksas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos