19:59 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  33

  Dalia Grybauskaitė kartu su Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte aplankė Nyderlandų karius, kurie tarnauja NATO batalione

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

  Prezidentės Facebook paskyroje paviešinta anuotrauka, kurioje ji kartu su Ritte pietauja Ruklos valgykloje.

  Po dvišalio susitikimo prezidentė su Olandijos premjeru aplankė NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius olandų karius.

  Šalies vadovė pabrėžė, jog antras didžiausias investuotojas Lietuvoje Nyderlandai šiandien yra ir vienas pagrindinių mūsų saugumo partnerių.

  Грибаускайте и Рютте
  Prezidentė su Olandijos premjeru aplankė NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius olandų karius

  Šiuo metu tarnybą Vokietijos vadovaujame NATO batalione atlieka 250 Olandijos karių, kurie į Lietuvą atvyko su savo pėstininkų kovos mašinomis, šarvuočiais ir kita technika.

  Prezidentė taip pat pristatė Lietuvos gynybos stiprinimą — nuosekliai didinamas gynybos finansavimas, modernizuojamos gynybos pajėgos ir technika, sukurtos nacionalinės greitojo reagavimo pajėgos ir atkurta šauktinių tarnyba. Treti metai iš eilės Lietuvos jaunuoliai nuolatinę privalomąją pradinę karinę tarnybą renkasi savanoriškai.

  Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalius santykius, aktualius ES klausimus, Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių bendradarbiavimą.

  Du NATO kariai surengė muštynes Vilniaus restorane >>

  Nyderlandus su Lietuva sieja aktyvus bendradarbiavimas ekonomikos ir verslo srityje. Tai 7-a pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė. Per šios valstybės Roterdamo ir Amsterdamo uostus keliauja 20% visos Klaipėdos uosto krovos.

  Aktyvus bendradarbiavimas vyksta ir suskystintų dujų technologijų srityje — kartu su olandų bendrovėmis vykdomas "Klaipėdos naftos" SGD paskirstymas autotransportu ir jūra, kasmet rengiamas dvišalis forumas SGD plėtros klausimais.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Norvegijos ir Nyderlandų fregatos atplaukė į Klaipėdą
  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse perima Nyderlandai
  Sargybos kaita: į NATO misiją Lietuvoje atvyks nauja olandų pamaina
  Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, karinis bendradarbiavimas, Markas Rutte, Dalia Grybauskaitė, Rukla

  Svarbiausios temos