16:39 2018 Vasario 22
Vilnius-8°C
Tiesioginis eteris
  Policija, archyvinė nuotrauka

  Visi šalies komisariatai dirba pagal naują modelį

  © Photo: Policijos departamenrtas prie Vidaus reikalų ministerijos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49 0 0

  Policijos departamentas paskelbė, kad viešoji ir kriminalinė policijos sujungtos į bendrus komisariatus

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Pernai pradėta policijos reforma baigta, paskelbė LRT su nuoroda į Policijos departamento atstovus.

  Nors reformą dar turi įvertinti Vidaus reikalų ministerija, kriminalinė ir viešoji policija visoje Lietuvoje jau sujungtos į bendrus komisariatus. Departamento atstovo teigimu, visi komisariatai jau dirba pagal naują modelį.

  Reformos pernai imtasi neva tam, kad būtų padidintas visuomenės saugumas, padaugėtų patruliuojančių policininkų, pagerėtų pareigūnų darbo sąlygos. Atsisakyta nereikalingų pastatų, taip pat dalies darbuotojų, bet kiek konkrečiai — nepranešama.

  Reforma gausiai kritikuota, jai priešinosi pareigūnų profsąjungos. Dabar daugiausia nerimo joms kelia išaugęs darbo krūvis.

  Policijos departamento vadovybė ėmėsi reformuoti policiją šiemet, po to, kai rugpjūčio mėnesį atvykęs į iškvietimą Telšių rajone, buvo nužudytas patrulis Liudas Šimkus. Reforma buvo pradėta, argumentuojant, jog tai padidins visuomenės saugumą, patruliuojančių policininkų skaičių ir gerins pareigūnų darbo sąlygas. Pradėta jungti viešąją ir kriminalinę policiją komisariatuose, atsisakoma budėtojų, taip mažinant kabinetuose dirbančių pareigūnų skaičių.

  Policijos generalinis komisaras anksčiau yra sakęs, jog po reformos šalies miestuose ir miesteliuose vietoje dabar gatvėse patruliuojančių 1,5 tūkstančių pareigūnų bus ne mažiau 3 tūkstančių policininkų.

  Naujas vidaus reikalų ministras sulėtino policijos reformą >>

  Iki 2020-ųjų tikimasi pasiekti, kad mažiausias pareigūnų darbo užmokestis būtų 1 tūkstantis eurų. Komisaras anksčiau yra įvardijęs, kad po reformos iš beveik penkių dešimčių buvusių areštinių šalyje planuojama palikti 15, iš 80 policijos budėtojų skyrių palikti 10. Dalyje policijos komisariatų pertvarka jau yra įgyvendinama.

  Policijos departamento veiksmus pernai spalio pradžioje sukritikavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, sulaukusi profesinių sąjungų kreipimosi. Ji paragino generalinį policijos komisarą tęsti reformą tik įvertinus pirmuosius jos rezultatus ir tik įsitikinus, kad tai pagerino policijos darbą ir padidino žmonių saugumą.

  Dar šia tema

  Klaipėdos pareigūnei pasiūlytas didžiausias policijos istorijoje kyšis
  Policijos pareigūnai grasina valdžiai masiniais protestais
  VRM pažadėjo pakelti statutinių pareigūnų algas ir išmokas už vaikus
  Tegai:
  policijos reforma, Policijos departamentas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos