02:08 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  239

  Karoblis pasakė, kad pačios pratybos "Zapad-2017" nėra grėsmė, tačiau didžiausiu pavojumi įvardija galimas klaidas iš oponentų pusės ir galimas lokalias provokacijas

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad artėjančių Baltarusijos-Rusijos mokymų "Zapad-2017" metu didžiausia grėsmę kelia pratybų organizatorių klaidos ir provokacijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Žinių radiją.

  "Jeigu kalbėtume apie galimus tam tikrus veiksmus ar pavojus, tai turbūt didžiausi yra galimos klaidos iš oponentų pusės, galbūt lokalios provokacijos — čia svarbiausias uždavinys, kodėl turime būti budrūs. Gali būti taip pat sustiprėjimas informacinių atakų, kurių tikslas — diskredituoti mūsų sąjungininkų karius, diskredituoti Lietuvos kariuomenę", — pasakė Karoblis.

  Taip pat  jis pažymėjo, kad pačios pratybos "Zapad-2017" nėra grėsmė.

  "Šiuo metu priemonių, kad tai būtų preliudija į konfliktą ir kad tai būtų labai didelė grėsmė daliniam arba visa apimančiam konfliktui, tikrai nėra", — pridūrė ministras, patikslindamas, kad "Zapad-2017" visų pirma yra pratybos.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Estijos gynybos ministerija taip pat neatmeta galimų incidentų pratybų metu. O Latvijos URM vadovas pareiškė, kad reikia "ieškoti būdų, kaip sumažinti įtampą pratybų metu".

  Anksčiau JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodžesas  pareiškė, kad Amerika Baltarusijos ir Rusijos karinių pratybų metu rugsėjį siųs daugiau karių į Baltijos šalis.

  Hodžesas taip pat sakė, kad JAV ketina atsiųti tris padalinius, iš viso iki 600 desantininkų.

  Tuo pat metu, kai Baltarusijos teritorijoje vyks pratybos "Zapad" Švedijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje vyks kariniai manevrai. Dalyvauti šiuose manevruose į Europą iš JAV jau atvyko viena brigada.

  Liepos 28 dieną Krašto apsaugos ministeriją pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje.

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Šį teiginį Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino visuotinės rusofobijos apraiška, o Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko tikina, kad regioninė karinė Baltarusijos ir Rusijos grupuotė nesiruošia nieko pulti.

  Savo ruožtu Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus pareiškė, kad bendros Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" bus visiškai skaidrios ir atviros stebėtojams, tad Vakarų šalių susirūpinimas nėra pagrįstas.

  Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs pareiškė, kad Minske įvykusių derybų metu gavo visus atsakymus dėl pratybų.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Lietuvius jaudina karinės pratybos "Zapad 2017"
  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad 2017, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos