13:14 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Aušros vartai, archyvinė nuotrauka

  Aušros vartai lenkų jau nedomina

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Iš 13 Lenkijos ministerijos pasiūlytų motyvų naujiems piliečių pasams Aušros vartai užima tik 8 vietą, o naujajam dokumentui bus išrinkti šeši populiariausi

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Pagal balsavimo rezultatus Lenkijos vidaus reikalų ministerijos pasiūlytas Aušros vartų įvaizdys naujiems lenkų pasams praranda populiarumą.

  Iš 13 pasiūlytų grafinių motyvų Aušros vartai su 63748 balsu šiuo metu užima aštuntą vietą. Iš siūlomų atvaizdų pasams bus atrinkti šeši.

  Prieš kelias savaites Aušros vartų motyvas užėmė lyderiaujančias pozicijas ir buvo antroje vietoje.

  Lenkija stato "jaunesniuosius brolius" į vietą >>

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neigiamai įvertino lenkų idėją ir pareiškė, kad naujuose lenkų pasuose neturėtų būti naudojamas Vilniaus Aušros vartų atvaizdas.

  "Nenormalu, kai tai daroma naudojant kitos valstybės vaizdus, juo labiau žinant, kad mūsų istorijoje būta įvairių puslapių. Kalbant apie Vilnių, šio krašto likimą, tai dar jautriau. Todėl tiesiog privalu atsižvelgti į šias aplinkybes", — dienraščiui "Lietuvos žinios" sakė Linkevičius.

  Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad pasiūlyti variantai yra tik rekomendacinio pobūdžio ir galutinis sprendimas bus priimtas rugsėjo mėnesį.

  Ar pasirinks lenkai Aušros vartus kaip naujo paso simbolį paaiškės tik po rugsėjo 10-osios. Lenkijos valdžia skelbia, kad pasas pasirodys nuo kitų metų sausio 1 dienos. Pradžioje numatomas skaičius — 1,2 mlilijono.

  Dar šia tema

  Lenkai nori pasisavinti Vilniaus Aušros vartus
  Tegai:
  pasas, Lenkija, Aušros vartai, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos