20:53 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Seimo TS-LKD frakcijos narės Ingridos Šimonytės teigimu, valdančiųjų reitingus smukdo nesugebėjimas pateisinti žmonėnių lūkesčių

  VILNIUS, rugpjūčio 18 Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Ingrida Šimonytė teigia, kad žmonių pasitikėjimo reitingas suteiktas ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui dramatiškai nukrito dėl pačios valdančiosios daugumos sukeltų visuomenės lūkesčių pokyčiams, kai tuo metu faktiškai pokyčiai vyksta lėtai ar net išvis nevyksta niekas, išskyrus pradines diskusijas, praneša Seimas.

  Taip Šimonytė pakomentavo žiniasklaidoje pasirodžiusius naujausius gyventojų apklausos duomenis penktadienio "Žinių radijo" laidoje "Opozicija".

  "Man atrodo, kad tai yra viena iš mūsų politinio pasirinkimo bėdų: žmonės ieško ne tų, kurie geriausiai atstovautų jų interesus vertindami programas ar darbus praeityje, bet ieško emocinio ryšio su politikais, tą ryšį sukuria, paskui tas ryšys nepasiteisina, nes čia yra visai kitokio pobūdžio santykiai nei draugystė ar meilė ir todėl tie reitingai labai greitai pradeda kristi, kadangi kaip ten bebūtų, objektyviai sprendžiant, dideli dalykai ar labai dideli dalykai valstybėje labai greitai nepasidaro", — sakė Šimonytė.

  "Kita vertus, žmogaus aspektas taip pat yra. Nepabijokime to žodžio, bet dabartinis premjeras kartais leidžia sau tokius dalykus, kurie ir jo simpatikams nelabai patiktų: ir pokšteliai, ir pastebėjimai, truputėlį balansuojantys ant kazarmų humoro ribos. Tai taip pat galėjo turėti įtakos. Bet pradinis reitingas, tas milžiniškas, kurį sukūrė valstiečių ir žaliųjų banga per rinkimus, parodo vieną: kai pakyli labai aukštai, pagreitis taip pat atsiranda labai didelis", — pridūrė Šimonytė.

  Priminsime, kad šių metų kovą (kai "valstiečiai" dar daug nenuveikė) — Skvernelio reitingas augo, jau po mėnesio (kai veikla suaktyvėjo) — Skvernelio reitingai nustojo augti, o dar po mėnesio — jau tendencija: Skvernelio ir Karbauskio reitingai ritasi žemyn.

  Komentuodama vis dar neaiškų tolimesnį koalicijos likimą, parlamentarė teigė, kad dideli socialdemokratų reikalavimai apsunkina derybas dėl tolimesnio koalicijos likimo, taip pat šiuo aspektu sprendžiasi ir socialdemokratų pirmininko lyderystės klausimas.

  "Tikrai laukia gana sudėtingi išbandymai biudžetu ir ta vadinamąja mokesčių reforma, kurios ten iš tikrųjų nėra. Dabartinius socialdemokratų reikalavimus įgyvendinti reikšminga dalimi ir labai greitai yra labai sudėtinga arba valdantiesiems reikėtų imtis ir kitų didelių pokyčių. Kaip bus toliau, man  sunku pasakyti. Juolab, kad LSDP frakcija Seime tikrai stengsis visais būdais išlaikyti koaliciją taip, kaip yra dabar, na, ar bent jau didžioji frakcijos dalis stengsis", — pažymėjo Šimonytė.  

  Pasak Šimonytės, socialdemokratų pasiūlytos reformos yra labai paprastos: "čia daugiau pinigų, ten daugiau pinigų, tam daugiau pinigų, o iš kur paimti visų šitų pinigų — tai ne mūsų reikalas, tegul galvoja finansų ministras ir premjeras".  

  "Nuomonės susikirsti gali ties bet kuriais dalykais, nes jei Vyriausybė bandytų kažkaip įgyvendinti didžiąją dalį ar bent pusę visų pasiūlymų, tada reikėtų labai sukti galvą, ką daryti su kitomis vykstančiomis ir nevykstančiomis reformomis, ir kaip viską suderinti. Aišku, manau, kad vis tiek bus dedamos pastangos, gal kažkokiais daliniais sprendimais išsaugoti savo veidą šioje diskusijoje ir kažkokį sprendimą priimti. Bet, žinoma, jei socialdemokratų partijos skyriai labai griežtai pasisakys už koalicijos palikimą, jų frakcija Seime atrodys labai įdomiai bandydama tą koaliciją išlaikyti", — sakė Šimonytė.

  Politinė situacija pradės aiškėti rudenį, prasidėjus Seimo sesijai.

  Dar šia tema

  Netrukus prezidento rinkimai: socdemai deda viltis į pigius produktus
  "Valstiečių" partijos perspektyvos
  Lietuvos politikos šachmatų partija nesuteikia vilčių geresniam gyvenimui
  Tegai:
  reitingas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Seimas, Ingrida Šimonytė, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos