07:44 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Reaguojant į terorizmo grėsmes pasaulyje prezidentė ketina pateikti Seimui pasiūlymą padidinti Lietuvos karinių vienetų dalyvavimą kovoje su tarptautiniu terorizmu

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose per artimiausius dvejus metus padidės 30%, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė grėsmes regione, krašto apsaugos sistemos poreikius ir Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse operacijose 2018-2019 metais.

  Reaguojant į saugumo iššūkius pasaulyje ir prisidedant prie tarptautinės bendruomenės pastangų kovoje su terorizmu, VGT nutarė 2018-2019 metais didinti realų Lietuvos dalyvavimą NATO, Jungtinių Tautų, JAV ir ES vadovaujamose antiteroristinėse bei saugumo užtikrinimo operacijose.

  Pasak prezidentės, aktyvesnis Lietuvos vaidmuo kovoje su terorizmu užtikrins ir mūsų nacionalinius interesus, ir šalies saugumą.

  Šiuo metu operacijose užsienyje tarnauja apie 90 Lietuvos karių. O per artimiausius dvejus metus turėtų padidėti net 30%.

  Seimo patvirtintas mandatas Lietuvos karinių vienetų dalyvavimui tarptautinėse operacijose baigiasi šių metų gruodžio 31 dieną. Nutarimo projektą dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2018-2019 metais prezidentė artimiausiu metu teiks Seimui.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dar pernai pareiškė, kad, jo nuomone, į tarptautines misijas galėtų būti siunčiamos ir kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos, tačiau suvokiant pavojų šalies kariams tokie sprendimai turi būti paaiškinami visuomenei.

  Dar šia tema

  Lietuvos instruktoriai mokys Ukrainos karius
  Lietuva vėl siunčia karius į Afganistaną
  JAV vertina Lietuvos įnašą į regiono gynybą
  KAM išleido gynybos politikos "Baltąją knygą"
  Tegai:
  terorizmas, tarptautinės operacijos, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos