19:01 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Dalia Grybauskaitė ketina pasiūlyti Seimui apsvarstyti Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, pagal kurias už mokesčių nemokėjimą ir korupcinius nusikaltimus būtų griežčiau baudžiama

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo rudens sesijos darbotvarkę siūlo įtraukti Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, kurių tikslas — toliau didinti skaidrumo ir atsakomybės reikalavimus, kad būtų efektyviau kovojama su korupciniais nusikaltimais ir mokesčių vengimu, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  "Mažinant šešėlinės ekonomikos lygį ir siekiant pažaboti korupciją, būtina riboti bet kurias nesąžiningos ir neskaidrios veiklos prielaidas. Griežtos atsakomybės privalo sulaukti visi neteisėto praturtėjimo atvejai", — rašome pranešime.

  Šalies vadovė reikalauja adekvačios mokestinės atsakomybės iš visų mokesčių mokėtojų, kurių pajamų kilmė yra neaiški ir kurios jie negali pagrįsti. Anot Grybauskaitės, atitinkamai turi būti įvertinti ir piktybiškai kartojami mokestiniai pažeidimai. 

  Baudžiamojo kodekso pataisos

  Kitąmet Lietuva planuoja įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), ypatingą dėmesį skiriančią ekonomikos skaidrumui ir kovai su korupcija. Rekomendacijose Lietuvai EBPO turėjo pastabų dėl per mažų baudų, ypač už korupcinius nusikaltimus. Todėl prezidentė teikia dar ir Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios užtikrins adekvačias baudas.

  Sprendimų Seime laukia ir šių metų sausio mėnesį Prezidentės pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, užkirsiančios kelią milijoninius mokesčius nuslėpusiems sukčiams išvengti atsakomybės ar atsipirkti menkomis baudomis.

  Kova su korupcija taps efektyvesnė, kai bus priimtos prezidentės šių metų pavasarį teiktos Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisos, kuriomis siūloma viešinti visų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, visų biudžetinių įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų ir pavaduotojų bei visų kandidatų į valstybės politikus turto deklaracijas.

  Dar šia tema

  Korupcijos faktai atskleisti Lietuvos saugios laivybos administracijoje
  Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius atleistas dėl korupcijos
  Specialiųjų tyrimų tarnyba: įvaikinimo procedūros leidžia korupcijai plisti
  Pagerbti atspariausi korupcijai policijos pareigūnai
  Tegai:
  kova su korupcija, korupcija, įstatymas, pataisos, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos