08:02 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Jurijus Gorskis, archyvinė nuotrauka

  Nacionalistas Gorskis gavo Lietuvoje užsieniečio registracijos pažymėjimą

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4001

  Vienas iš "Rusų maršo" organizatorių Jurijus Gorskis, kuris slapstosi Lietuvoje nuo Rusijos teisėsaugos gavo Lietuvoje užsieniečio registracijos pažymėjimą

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Jurijui Gorskiui Lietuvos valdžia suteikė užsieniečio registracijos pažymėjimą. Apie tai jis pats parašė socialiniame tinkle Vkontakte.

  "Šiandien Migracijos departamento Palangos skyriuje gavau laikinąjį užsieniečio registracijos pažymėjimą, kuris galios Lietuvos teritorijoje tuo metu, kol bus sprendžiamas mano prašymas suteikti politinį prieglobstį", — parašė Gorskis.

  Gorskio teigimu, pažymėjimas galios tik tris mėnesius — nuo rugpjūčio 11-osios iki lapkričio 11-osios.

  "Tikiuosi, mano prašymas bus išnagrinėtas per tris mėnesius, o ne per pusmetį. Arba teks vėl trims mėnesiams prasitęsti pažymėjimą — tuomet — nuo lapkričio 11-osios iki 2018 metų vasario 11-osios. Taigi kada bus priimtas sprendimas lapkritį ar vasarį? Tai itin biurokratinis klausimas. Todėl spėioti nėra prasmės. Belieka tik laukti…", — komentuoja Gorskis.

  Юрий Горский получил в Литве временное удостоверение личности
  Gorskio nuotrauka socialiniame tinkle Vkontakte

  Priminsime, kad "Rusų maršų" organizatorius Jurijus Gorskis, kuris Rusijoje kaltinamas viešu raginimu vykdyti ekstremistines veiklas, pareiškė, kad Lietuvos migracijos padalinys Palangoje pažadėjo apsvarstyti jo prašymą suteikti prieglobstį respublikoje.

  Gorskis buvo sulaikytas netoli Maskvos miesto teismo, kur buvo svarstoma nacionalisto Dmitrijaus Demuškino byla. Maskvos Mašianskio teismas iki rugsėjo 3-osios skyrė Gorskiui namų areštą už viešą raginimą vykdyti ekstremistines veiklas.

  Gorskis pažeidė namų arešto sąlygas ir liepos 10-ąją išvažiavo už Rusijos ribų. Grįžus į Rusiją jam gresia suėmimas. Jei Gorskis negrįš į Rusiją, jis gali būti teisiamas už akių.

  Lietuvos migracijos departamentas išduoda Užsieniečio registracijos pažymėjimą prieglobsčio prašytojui, turinčiam teisę likti Lietuvos Respublikos teritorijoje. Pažymėjimas išduodamas per 3 darbo dienas nuo prašymo suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje.

  Užsieniečio registracijos pažymėjimas išduodamas bet kokio amžiaus prieglobsčio prašytojui.

  Dar šia tema

  Neilga kelionė per kopas: Lietuva pasiruošusi priglausti Saakašvilį
  Lietuva ketina suteikti Saakašviliui pilietybę
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  Tegai:
  politinis prieglobstis, nacionalistas, Jurijus Gorskis, Lietuva

  Svarbiausios temos