16:20 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Europos Žmogaus Teisių Teismas, archyvinė nuotrauka

  Michailovas apskundė Lietuvą Strasbūrui

  © Photo: Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Buvęs omonininkas Konstantinas Michailovas, kurį Lietuvos teisėsauga nubaudė kalėti iki gyvos galvos, pateikė Strasbūro teismui skundą, kol kas neaišku, ko iš Lietuvos reikalauja kalinys

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Medininkų žudynių byloje kalėti iki gyvos galvos nuteistas Konstantinas Michailovas kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, ieškinys priimtas, praneša RIA Novosti su nuoroda į advokatą Arūną Marcinkevičių.

  "Skundas yra pateiktas ir gautas teismo patvirtinimas, kad skundas gautas ir įregistruotas, jam suteiktas registracijos numeris ir nieko daugiau", — sakė Marcinkevičius.

  Detalių jis neatskleidė.

  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija vasarį atmetė Medininkų žudynių byloje kalėti iki gyvos galvos nuteisto buvusio omonininko Konstantino Michailovo advokatų skundą. Be to, Aukščiausias Teismas įsakė Michailovui apmokėti žalą ir paskyrė 653 tūkstančius eurų sumą.

  Michailovas buvo sulaikytas 2007 metų lapkričio 28 dieną Rygoje. 2008 metų sausį jis buvo perduotas Lietuvai, kur jam buvo pateikti kaltinimai, kad jis, dirbdamas Sovietų sąjungos Vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) milicininku nužudė tarnybos pareigas vykdžiusius Lietuvos muitinės ir policijos pareigūnus Antaną Musteikį, Stanislavą Orlavičių, Ričardą Rabavičių, Algirdą Kazlauską, Juozą Janonį, Algimantą Juozaką ir Mindaugą Balavaką bei pasikėsino nužudyti Tomą Šerną.

  2011 metų gegužę Vilniaus apygardos teismas Michailovą pripažino kaltu dėl nužudymo ir nuteisė kalėti iki gyvos galvos. Nesutikęs su teismo nuosprendžiu, Michailovas jį apskundė.

  Michailovas Apeliaciniam teismui teigė, kad Medininkų žudynių laikotarpiu su kitais omonininkais buvo Vilniaus OMON bazės teritorijoje ir nebuvo jos palikęs iki pat išvykimo į Rygą.

  2016 metų birželio 6 dieną Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad Michailovo veiksmus iš nužudymo perkvalifikuoja į nusikaltimus žmoniškumui bei palieka galioti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

  Dar šia tema

  Prokuratūra neketina naikinti nuosprendžio Michailovui
  Michailovas prašo sustabdyti nuosprendžio vykdymą
  Michailovo advokatai kreipiasi į Aukščiausiąjį Teismą
  Tegai:
  Medininkų žudynių byla, Europos Žmogaus Teisių Teismas, Konstantinas Michailovas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos