07:25 2019 Rugpjūčio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Kulkosvaidis, archyvinė nuotrauka

  Ukraina patvirtino mirtino ginklo iš Lietuvos gavimą

  © RIA Novosti. Евгений Биятов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  44942

  Ukrainos gynybos ministerija patvirtino, kad iki šiol iš visų savo partnerių Ukraina gavo mirtiną ginklą tik iš Lietuvos

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Kijevas pasiruošęs priimti mirtiną ginklą iš šalių-partnerių, tačiau šiuo metu tokią paramą suteikė tik Lietuva, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos gynybos ministrą Stepaną Poltoraką.

  Anksčiau agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais" pranešė, kad Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino  Sovietų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių.

  "Mes kreipėmis į visas pasaulio šalis su prašymu suteikti mums mirtiną ginklą, paramą mums suteikė tik Lietuva, mes laukiame ir lauksime, ir esame pasiruošę gauti mirtiną ginklą,  tačiau tam reikalingas ne mūsų sprendimas, o šalių —partnerių. Mes tikimės tokios pagalbos", — sakė Poltorakas.

  Lietuva kol kas nekomentuoja šios situacijos.

  Rusija jau ne kartą perspėjo, kad ginklų pristatymo į Ukrainą planai tik ves prie konflikto eskalavimo Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento Vladimoro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas į Ukrainą iš išorės neprisidės prie krizės Donbase sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.
  Prieš ginklų tiekimą Ukrainai taip pat pasisakė dauguma Europos politikų.

  Buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras, buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) anksčiau pareiškė, kad ginklų tiekimas į Ukrainą yra labai rizikingas ir neproduktyvus išėjimo iš krizės būdas. NATO Karinio komiteto pirmininkas Petras Pavelas pareiškė, kad jis nemato būtinumo tiekti mirtiną ginklą Kijevui, nes tai "tik padidins žmonių kančias".

  Dar šia tema

  Demaskuota prekyba žmonėmis Lietuvoje: pasieniečiai išgelbėjo 9 ukrainiečius
  Lietuva griežčiau kontroliuos konditerijos gaminius iš Ukrainos
  Kijevas priešinasi Ukrainos simboliams lenkų pasuose
  Lietuvos instruktoriai mokys Ukrainos karius
  Tegai:
  mirtinas ginklas, parama, Stepanas Poltorakas, Ukraina

  Svarbiausios temos