04:17 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Vyriausybės vykdomos reformos reikalauja tinkamo koordinavimo, todėl Vyriausybė nutarė įsteigti Strateginių projektų portfelio komisiją, kurį valdys visus darbo procesus, susijusius su reformų įgyvendinimu šalyje

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Vyriausybė nutarė įsteigti Strateginių projektų portfelio komisiją, kuri turės užtikrinti tinkamą Vyriausybės lygmeniu įgyvendinamų strateginių reformų koordinavimą, pranešė Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba.

  "Iki šiol Lietuvos valstybiniame sektoriuje projektinis valdymas buvo taikomas labai epizodiškai, nebuvo vieningos sistemos. Tikimės, kad strateginių pokyčių valdymo sistemos sukūrimas sudarys geras sąlygas aktyviai lyderystei ir svarbiausių reformų efektyviam įgyvendinimui", — aiškina premjero patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas. 

  Taip pat ministro pirmininko patarėjas pridūrė, jog panašus projektinio valdymo modelis bys ateityje pritaikytas ministerijų vykdomoms reformoms. Steigiant Strateginių projektų portfelio komisiją, Vyriausybė atsižvelgė į Jungtinė Karalystės, Danijos, Suomijos valdymo pavyzdžius.

  Komisiją sudarys Ministras Pirmininkas, Vyriausybės kancleris, Ministro Pirmininko patarėjas, Finansų, Susisiekimo, Užsienio reikalų ir Ūkio ministerijų vadovai.

  Strateginiai Vyriausybės lygmens projektai — tai prioritetiniai Vyriausybės programos įgyvendinimo plano darbai ir priemonės, kurių įgyvendinimas bus koordinuojamas  Vyriausybės lygmeniu.

  Strateginių projektų portfelio komisijai bus pavesta formuoti ir valdyti Vyriausybės lygmeniu įgyvendinamas reformas, paskirti asmenis, atsakingus už projektų įgyvendinimo rezultatus.

  Strateginiai Vyriausybės lygmens projektai — tai prioritetiniai Vyriausybės programos įgyvendinimo plano darbai ir priemonės, kurių įgyvendinimas bus koordinuojamas  Vyriausybės lygmeniu. 

  Lietuvos bankas: naujos mokesčių reformos neišspręs socialinių problemų >>

  Komisija stebės projektų įgyvendinimą, spręs nesutarimus dėl finansinių ir žmogiškųjų išteklių projektuose, nustatys bei valdys projektų tarpusavio priklausomumą, vertins ir šalins bendrąsias projektų įgyvendinimo rizikas. Taip pat vertins įgyvendinamų projektų rezultatus, koordinuos jų panaudojimą skirtinguose projektuose.  

  Komisijos steigimo tikslas Vyriausybės pranešime įvardintas kaip siekimas suformuoti  visavertę Vyriausybės lygmeniu įgyvendinamų strateginių projektų valdymo sistemą. O tai turėtų padėti butiniausių valstybei pokyčių įgyvendinimą.

  Dar šia tema

  Aukštojo mokslo reforma: universitetai liks Vilniuje ir Kaune
  Grybauskaitė ragina atmesti neapibrėžtumą ir chaosą valstybės pertvarkoje
  Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos sektoriaus įmones
  Tegai:
  reforma, kontrolė, Strateginių projektų portfelio komisija, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos