00:03 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Jak-130 nusileidimas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kariniai lėktuvai nusileido ant kelio netoli Minsko

  © Sputnik/ Виктор Толочко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)
  43910

  Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas ir Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Dmitrijus Bulgakovas stebėjo, kaip kariniai smogikai ir naikintuvai nusileido trasoje

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Baltarusijos kariniai lakūnai šiandien atidirbo lėktuvų nusileidimą aerodromo skyriuje kelyje Minskas-Mogiliovas, ruošiantis bendroms Baltarusijos ir Rusijos karinėms pratyboms "Zapad-2017", praneša Sputnik Baltarusija.

  Paruošiamosios pratybos prasidėjo Blatarusijoje dar praeitą savaitę. Į šalį atvyko Rusijos kariai, karinė technika, lėktuvai ir sraigtasparniai.

  Penktadienio rytą Baltarusjos kariniai lakūnai sėkmingai atidirbo lėktuvų nusileidimą aerodromo dalyje, ant kelio netoli Minsko. Ant trasos nusileido lėktuvas An-26, kuris atgabeno į manevrų rajoną ginkluotę ir karines atsargas.

  Taip pat ant trasos nusileido koviniai naikintuvai ir smogikai Su-25, MiG-29 ir mokymasis Jak-130.

  Pagal pratybų planą, šie lėktuvai įsipylė dyzelio, kurį į trasą pristatė An-26, pranešė Sputnik korespondentas.

  Be to, prie nusileidusių naikintuvų ir smogikų buvo pritvirtintos aviacinės raketos. Vėliau kariniai lėktuvai pakilo į viršų ir atliko pakartotiną skrydį.

  Взлет Ан-26 после разгрузки
  An-26 kelimas po iškrovimo

  Minėto kelio dalis yra aerodrominė. Ji pastatyta tam, kad čia gelėtų nusileisti kariniai lėktuvai pratybų metu. Kelio atkarpos plotis beveik 25 metrai, o ilgis — daugiau nei 3 kilometrai.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Liepos 28 dieną Krašto apsaugos ministeriją pasiekė Baltarusijos gynybos ministerijos kvietimas, adresuotas visiems akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė, dalyvauti strateginių pratybų "Zapad 2017" stebėjimo programoje.

  Обслуживание самолетов после посадки на АУД
  Lėktuvų aptarnavimas po nusileidimo

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)

  Dar šia tema

  Lietuva išreiškė savo susirūpinimą dėl pratybų "Zapad-2017"
  Konservatoriai prašo apsaugoti tiltą per Ančios upę pratybų "Zapad" metu
  Baltarusija pakvietė Lietuvą į pratybų "Zapad 2017" dalį
  Tegai:
  kariniai lėktuvai, Zapad 2017, Baltarusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos