07:14 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Dalia Grybauskaitė ir Frankas-Walteris Steinmeieris Rukloje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Fotofaktas: Grybauskaitė ir Steinmeieris aplankė karius Rukloje

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (181)
  2401

  Dalia Grybauskaitė su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu aplankė NATO batalione tarnaujančius vokiečių karius

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Vokietijos Federaliniu prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke aplankė NATO batalione tarnaujančius vokiečių karius, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

  Aljanso priešakinių pajėgų kovinėje grupėje, dislokuotoje Lietuvoje, tarnybą šiuo metu atlieka 450 šios šalies karių. Atsakomybę jai vadovauti taip pat yra prisiėmusi Vokietija.

  Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva labai vertina Vokietijos sprendimą imtis kertinio vaidmens užtikrinant Baltijos šalių saugumą. Pasak Prezidentės, didžiausią politinį ir ekonominį svorį Europoje turinti Vokietija ne kartą prisiėmė atsakomybę sprendžiant sudėtingas ES krizes. Šiandien ši šalis demonstruoja lyderystę užtikrinant NATO rytinio flango ir viso Aljanso saugumą.

  Франк-Вальтер Штайнмайер и Далия Грибаускайте
  Šiuo metu 450 Vokietijos karių atlieka tarnybą Lietuvoje

  2016 metų liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje buvo priimtas sprendimas, siekiant "stiprinti rytinį aljanso flangą", dislokuoti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Jas formuoti įsipareigojo Didžioji Britanija, Vokietija, Kanada ir JAV.

  Šiuo metu į Lietuvą jau atvyko apie 450 Vokietijos karių, taip pat kariai iš Belgijos ir Nyderlandų.

  NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo kariai, kitais metais — Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių.

  Франк-Вальтер Штайнмайер и Далия Грибаускайте
  Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva labai vertina Vokietijos sprendimą imtis kertinio vaidmens užtikrinant Baltijos šalių saugumą

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją. Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

  Beprecedentes nuo Šaltojo karo laikų pastangas stiprinti savo karinį buvimą Rytų Europoje NATO tariamai paaiškina padidėjusia agresija iš Rusijos pusės. Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacijos eskalavimu nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos tarnauja NATO pretekstu nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Dar šia tema

  Vokietija padovanojo Lietuvai Molotovo-Ribentropo pakto kopiją
  Šteinmejeris: reikalingas naujas susitarimas dėl žemyno saugumo
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, karinis bendradarbiavimas, Frankas Valteris Šteinmejeris, Dalia Grybauskaitė, Rukla

  Svarbiausios temos