05:33 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  168

  Nauju siųstuvu bus transliuojamos "Laisvosios Europos" ir "Laisvės radijo" programos rusų ir baltarusių kalba, skirtos Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos auditorijai

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Antradienį buvo įjungtas ilgo nuotolio vidurinių bangų siųstuvas, kuris transliuos "Laisvosios Europos" ir "Laisvės radijo" programas rusų ir baltarusių kalbomis, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Nautel NX-200 tipo radijo siųstuvu, įrengtu Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) Viešintų stotyje (Anykščių rajone), bus transliuojamos "Laisvosios Europos" ir "Laisvės radijo" programos rusų ir baltarusių kalba, skirtos Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos auditorijai.

  Šis 200kw pajėgumo siųstuvas pakeis 75kw galios senąjį siųstuvą, kuris Sitkūnuose (Kauno rajonas) veikė daugiau nei 40 metų.

  Siųstuvo įjungimo renginyje, vykusiame Lietuvos radijo ir televizijos centre, dalyvavo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, JAV Transliacijų valdytojų tarybos techninių ir informavimo tarnybų pasaulyje vadovas André Mendesas, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Seimo nariai, vyriausybinių institucijų, JAV ambasados Lietuvoje atstovai.

  "Lietuvos ir JAV partnerystės vystymas ir gilinimas visose srityse itin aktualus šiandien, suaktyvėjus iškraipytais faktais pagrįstai propagandai, nukreiptai prieš vakarų vertybes.  Lietuva toliau aktyviai sieks išlaikyti tvirtą transatlantinį ryšį, kuris yra visos Europos saugumo pagrindas ir stiprinti transatlantinius ryšius", — sakė Linkevičius.

  Anksčiau Vokietija jau skelbė, kad planuoja bendradarbiauti su Baltijos šalimis, siekiant bendrai kovoti su "Rusijos propaganda".

  Vokietijos užsienio reikalų ministerija jau skelbė, kad Berlynas planuoja suteikti pagalbą Lietuvai, Latvijai ir Estijai įkurti alternatyvią žiniasklaidą rusų kalba.

  "Mes norime padėti mūsų partneriams Baltijos šalyse kovoti su sistemine dezinformacija. Šiam tikslui mes padedame įkurti  žiniasklaidą, radiją ir televiziją rusų kalba ir siekiame padaryti šią žiniasklaidą patrauklia rusakalbiams Baltijos valstybių gyventojams", — pareiškė Vokietijos URM vadovas Martinas Šeferis.

  Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje teigiama, kad Rusija vykdo informacinį karą prieš ES.

  Dokumentas tvirtina, kad  RT ir Sputnik žiniasklaida kelia didžiausią grėsmę.

  Sputnik paviljonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Rezoliucija skelbia, kad Rusija "agresyviai naudoja platų įrankių ir priemonių spektrą, pavyzdžiui, specialius fondus ("Russkiy mir"), daugiakalbius televizijos kanalus ("Russia Today", RIA Novosti), naujienų agentūrą ("Sputnik"), socialinius ir religinius susivienijimus (įskaitant Stačiatikių bažnyčią), socialinę žiniasklaidą ir internetinius trolius, puolančius Vakarų vertybes, skaldančius Europą, užtikrinančius vidaus paramą ir sudarančius įspūdį, kad Rytų partnerystės šalys nepakankamai išsivysčiusios".

  Dokumente pažymima, kad "didelė Rusijos strateginių komunikacijų dalis" skirta atskirų Vidurio ir Rytų Europos šalių pristatymui kaip tradicinės Rusijos įtakos sfera. Taip pat pažymima, kad vienas iš strateginių tikslų yra "istorijos falsifikacija".

  Be to, dokumente pabrėžiama, kad Rusija savanaudiškais tikslais naudoja "tarptautinės teisės pagrindų tokiose srityse, kaip kibernetinis saugumas, nebuvimą". 

  Už rezoliuciją balsavo 691 europarlamentarų, už rezoliucijos palaikymą nubalsavo 304 žmonių, prieš — 179, susilaikė — 208.

  Dar šia tema

  "Washington Post" papasakojo apie Sputnik radiją JAV
  Simonian pakomentavo Pentagono ataskaitą apie Sputnik ir RT įtaką
  Prancūzijos URM vadovas nenori prieštarauti Makronui dėl kaltinimų Sputnik
  Peskovas: Kremlius nesutinka su Makrono kritika Sputnik ir RT atžvilgiu
  Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
  Tegai:
  radijas, transliavimas, Laisvoji Europa, Laisvės radijas, Lietuva

  Svarbiausios temos