04:55 2018 Balandžio 21
Vilnius+ 10°C
Tiesioginis eteris
  Įslaptinta informacija, archyvinė nuotrauka

  STT kaltina Finansų ministeriją įslaptintos informacijos atskleidimu

  © Flickr/ RestrictedData
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo atskleidžiant Finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją apie vieną iš kandidatų į energetikos įmonių holdingo "Lietuvos energija" stebėtojų tarybą

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Rugpjūčio 30 dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo atskleidžiant Lietuvos Respublikos finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją, praneša STT spaudos tarnyba.

  Nustatyta, kad Finansų ministerijai pateikta įslaptinta informacija apie vieną iš kandidatų į UAB „Lietuvos energijos" Stebėtojų tarybą galimai buvo neteisėtai atskleista asmenims, kurie neturėjo teisės su tokia informacija susipažinti.

  Vienintelis "Lietuvos energijos" akcininkas — Finansų ministerija — paskyrė darbą taryboje tęsiančią vyriausiąją ministerijos patarėją Agnę Bagočiutę ir Valstybės turto valdymo departamento direktorę Aušrą Vičkačkienę. Nepriklausomais nariais išrinkti — Darius Daubaras (didžiausios pasaulyje naftos perdirbimo įmonės "Saudi Aramco" įmonės projektų vadovas) ir Daiva Lubinskaitė-Trainauskienė (UAB "Thermo Fisher Scientific Baltics" personalo direktorė ir Personalo valdymo profesionalų asociacijos valdybos narė).

  "Kiti dalyvavę kandidatai neatitiko šiai pozicijai keliamų reikalavimų, todėl trečias nepriklausomas stebėtojų tarybos narys bus renkamas iš naujo artimiausiu metu. "Lietuvos energijos" stebėtojų tarybos kadencija truks  ketverius metus", — rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.

  Opozicinės konservatorių frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis trečiadienį pranešė kreipęsi į premjerą Saulių Skvernelį ir finansų ministrą Vilių Šapoką dėl "Lietuvos energijos" stebėtojų tarybos skyrimo skaidrumo. Finansų ministro paprašyta patvirtinti ar paneigti informaciją, jog dalis jos narių nepaskirti, nes galbūt neatitiko nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

  Iš viso stebėtojų tarybą turi sudaryti 5 nariai, iš jų 3 bus nepriklausomi, o 2 — paskirti vienintelio "Lietuvos energijos" akcininko — Finansų ministerijos. Stebėtojų taryba bus atsakinga už "Lietuvos energijos" valdybos ir tuo pačiu generalinio direktoriaus išrinkimą.

  Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, jį kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

  Dar šia tema

  Seimas pradeda apkaltos procesą Basčiui
  Seimo nariai siūlo pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui
  Pranckietis: Seimo vicepirmininkas turi atsistatydinti dėl ryšių su rusais
  Tegai:
  įslaptinta informacija, ikiteisminįs tyrimas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Finansų ministerija, Lietuvos energija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos