18:53 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Anot URM įvykdytas branduolinis bandymas yra didžiulė grėsmė ne tik taikai Azijoje, bet ir globaliam stabilumui ir saugumui

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos įvykdytas branduolinis bandymas yra grubus tarptautinių teisinių įsipareigojimų pažeidimas, pareiškė Užsienio reikalų ministerija.

  Kaip pažymima spaudos tarnybos pranešime, įvykdytas branduolinis bandymas yra didžiulė grėsmė ne tik taikai Azijoje, bet ir globaliam stabilumui ir saugumui.

  "Lietuva griežtai smerkia šiuos pasikartojančius destruktyvius Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos veiksmus, ragina Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką nuosekliai laikytis visų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijose įtvirtintų nuostatų ir įpareigojimų", — teigiama pranešime.

  Tikėdamasi vieningo tarptautinės bendruomenės pasmerkimo neteisėtiems Šiaurės Korėjos veiksmams, Lietuva pasisako už papildomų priemonių priėmimą, neapsiribojant jau numatytomis Jungtinių Tautų rezoliuciją.

  Lietuva, pažymima pranešime, nuosekliai ragina siekti ryžtingo sprendimo diplomatinėmis priemonėmis.

  Primename, kad Šiaurės Korėja vykdo pratybas bandant vidutinio nuotolio balistinę raketą "Hwaseon-12"; pratybose dalyvauja Šiaurės Korėjos kariuomenės strateginės jėgos, atsakingos už smogimą JAV strateginėms bazėms Ramiojo vandenyno regione.

  Rugpjūčio 29 dieną Šiaurės Korėja pirmą kartą valdant Kim Čen Unui paleido raketą, kuri praskrido virš Japonijos.

  Raketa nukrito Ramiajame vandenyne beveik 1,2 tūkstančių kilometrų atstumu į Rytus nuo Japonijos.

  Iki šiol Šiaurės Korėjos raketa virš Japonijos buvo praskridusi 2009 metais, tačiau tuo metu buvo kalbama, kad Korėja paleido palydovą raketos "Tepchodon-2" pagalba. Kim Čen Unas valdo Šiaurės Korėją nuo 2011 metų.

  Dar šia tema

  Trampas: yra "didžiojo konflikto" su Šiaurės Korėja tikimybė
  Žiniasklaida: Šiaurės Korėja atliko didžiausias artilerijos pratybas
  Šiaurės Korėja gali atsakyti JAV branduoliniu smūgiu
  Tegai:
  balistinė raketa, Užsienio reikalų ministerija (URM), Šiaurės Korėja

  Svarbiausios temos