02:20 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Gelbėkis, kas gali: Grybauskaitė pratybų "Zapad-2017" metu išskris į JAV

  © AP Photo / Virginia Mayo
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  130150

  Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų metu, dėl kurių Lietuva ne kartą yra išreiškusi savo susirūpinimą, šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyks į Ameriką

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų "Zapad-2017" metu lankysis JAV, praneša RIA Novosti.

  Ji vyks į JT Generalinės Asamblėjos sesiją Niujorke, kur rugsėjo 19 dieną planuoja pasakyti kalbą. Šis vizitas sukėlė kritiką prieš ją Lietuvos Seime.

  Pasak deputato Povilo Urbšio, ši kelionė yra "daugiau nei keista".

  "Iš principo ištrimitavom visam pasauliui apie galimą karinę invaziją į mūsų valstybę ir keista, kad tuo metu, kai ta grėsmė labiausiai padidėja, vyriausias karinių pajėgų vadas nusprendžia išvažiuoti iš valstybės ir ne kur nors netoli, bet už jūrų marių, tai daugiau negu keista", — pasakė jis.

  Lietuvos ekspertai šią kelionę vertina kitaip.

  Politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius mano, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos "Zapad-2017" nekelia jokių grėsmių.

  "Aš nematau jokių esminių grėsmių dėl šitų pratybų jeigu kalbama apie kažkokias karines grėsmes Lietuvai ir kad Baltarusijoje pasiliks ta kariuomenė aš tikrai nematau galimybių", — pasakė jis.

  Antradienį už civilinę saugą atsakingos Lietuvos institucijos paskelbė, kad bendrų Rusijos ir Baltarusijos pratybų "Zapad-2017" metu dirbs įprastai.

  Tokį sprendimą Lietuvos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas paaiškino tuo, kad "pareigūnai nemato požymių, jog pratybų Lietuvos pašonėje metu galėtų įvykti ekstremalūs įvykiai, tokie kaip karių priartėjimas prie šalies sienos ar sienos kirtimas".

  Pratybos "Zapad-2017"

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose.

  Anot Rusijos gynybos ministerijos, pratybose dalyvaus 12 tūkstančių karių (iš kurių 5,5 tūkstančių — Rusijos). Taip pat planuojama įtraukti 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 vienetų kovinės technikos, tarp jų 250 tankų, 200 pabūklų, raketų paleidimo sistemų ir minosvaidžių, iki 10 laivų.

  Anksčiau daugelis NATO šalių išreiškė susirūpinimą dėl artėjančių "Zapad-2017" pratybų. Lietuvos krašto apsaugos ministerija parengė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, įpatingą pavojų ji pamatė pratybose. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad artėjančių Baltarusijos-Rusijos mokymų "Zapad-2017" metu didžiausia grėsmę kelia pratybų organizatorių klaidos ir provokacijos.

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas ne kartą pareiškė, kad šios pratybos bus atviros užsienio stebėtojams.

  Baltarusijos gynybos ministerija anksčiau pranešė, kad į renginį buvo pakviesti stebėtojai iš septynių šalių: Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos. Stebėjime dalyvaus Baltarusijos gynybos ministerijos akredituoto karinio-diplomatinio korpuso atstovai, taip pat tarptautinių organizacijų, tokių kaip JT, ESBO, NATO, CSTO, NVS, Tarptautinis krizių konfederacija, atstovai.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Lietuva išreiškė savo susirūpinimą dėl pratybų "Zapad-2017"
  Pratybų "Zapad-2017" metu JAV padidins karinį buvimą Lietuvoje
  Baltarusija pakvietė Lietuvą į pratybų "Zapad 2017" dalį
  Makėjus: "Zapad-2017" bus visiškai atviros stebėtojams
  Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų "Zapad-2017"
  Tegai:
  karinės pratybos, Zapad 2017, Dalia Grybauskaitė, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos