18:49 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Per dešimtmetį 2,5 karto išaugo Rusijos produkcijos transliacija Lietuvos televizijos kanalais

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl galimai dempinguojamos Rusijos televizijos produkcijos, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Frakcijos narių manymu, Rusijos  televizijos produkcija, kurią įsigyja Lietuvos kanalai, gali būti dempinguojama.

  Tokias prielaidas pastaraisiais metais stiprina pastebimas įvairiais Lietuvos televizijos kanalais gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis. 2007-aisiais per vieną sausio mėnesio savaitę Lietuvos televizijos kanalai transliavo 79 valandas rusiškos produkcijos, — 2016 — 151 valandą, o 2017 —198 valandas.

  Anot TS-LKD frakcijos nario Lauryno Kasčiūno, transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis priklauso nuo subsidijų iš Rusijos.

  "Esminis klausimas — ar produkcijos kainų skirtumus lemia rinkos dėsniai ar Rusijos taikomos subsidijos ir kitokia protekcija?" — pabrėžia Kasčiūnas.

  Kitas frakcijos narys Vytautas Kernagis pareiškė, kad Rusija televiziją laiko savo "minkštosios galios" instrumentu, kuris ypač svarbus "informacinio karo kontekste".

  "Per televizijos produkciją ji formuoja tam tikrus tapatybėės elementus, "pririša" tokią produkciją žiūrinčius žmones prie šios kultūrinės ir informacinės erdvės. Propagandai ir dezinformacijai Rusija kasmet skiria milijardą dolerių. Todėl galimas rusiškos televizinės produkcijos dempingavimas tokiu atveju būtų svarbus įrankis, siekiant, kad tokia produkcija lengviau patektų į užsienio šalių rinkas", — pateikiami pranešime Kernagio žodžiai.

  Kaip sutinkami rusų filmai Lietuvoje

  Pastaruoju metu keli Rusijos gamybos filmai sukėlė audringą šalies Seimo narių reakciją.

  Meninio filmo Vikingas režisieriaus Andrejus Kravčiuko. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Sausio mėnesį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pareiškė, kad Rusijos meninis filmas "Vikingas" yra politinis projektas ir gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, jog filmo tikslas — "pateisinti Krymo aneksiją ir per atitinkamą naratyvą visuomenės sąmonėje įtvirtinti istorinį ir teisėtą Krymo priklausymą Rusijai".

  Seimo narė paprašė itin atidžiai įvertinti Rusijos pateikiamos medžiagos turinį, vadovaujantis ne vien komercinės naudos, bet ir istorinės atminties bei tiesos kriterijais.

  Vasarį Lietuvoje filmų platintojai atsisakė rodyti šalies kino teatruose Rusijos filmą "Gynėjai". "Gynėjai" — pirmas Rusijos filmas apie didvyrius, kurie triuškina agresorius. 

  "Lietuvos kino teatrų atstovai atsisakė nuomoti filmą "Gynėjai". Kaip priežastis buvo nurodytas filmo turinys, nes jis demonstruoja "pernelyg didelę Rusijos kariuomenės galią ir jos agresyvią karinę techniką", — pranešė kino kompanija "Enjoy Movies".

  Dar šia tema

  Robbie Williams nustebino lietuvius žodžiu "ačiū" rusų kalba
  Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
  Prisikalbėjo: Ušakovas sumokės baudą už rusų kalbą socialiniuose tinkluose
  Tegai:
  rusiška propaganda, informacinis karas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Seimas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos