20:24 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 21°C
Tiesioginis eteris
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

  Pranckietis: Seimo rudens sesijoje gali būti svarstoma ir daugiau apkaltų

  © Photo: Facebook Viktoras Pranckietis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Paklaustas, ar omenyje jis turėjo socialdemokratą Artūrą Skardžių, Pranckietis sakė kol kas nenorintis "nieko turėti omenyje, kol nebus tikrų rezultatų"

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis užsiminė, kad rudens sesijoje gali būti svarstoma ir daugiau apkaltų, ne tik Mindaugo Basčio ir Kęstučio Pūko atžvilgiu, pranešė "Litovskij kurjer".

  "Apkaltų gali būti ir daugiau, matyt, bus sprendžiama", — užsiminė Pranckietis, kalbėdamas, jog nemažai rudens sesijos laiko gali užimti apkaltų klausimai.

  Paklaustas, ar omenyje jis turėjo socialdemokratą Artūrą Skardžių, Seimo pirmininkas sakė kol kas nenorintis "nieko turėti omenyje, kol nebus tikrų rezultatų".

  Jis taip pat pridūrė, kad "užsimena ir visi žino apie tai, kad gali būti visko".

  Skardžiaus veiklą ir jo galimus interesų konfliktus energetikos sektoriuje tiria Seimo Antikorupcijos komisija.

  Birželį Lietuvos generalinė prokuratūra kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti partijos "Tvarka ir teisingumas" nario Kęstučio Pūko, kuris kaltinamas seksualiniu priekabiavimu, teisinę neliečiamybę.

  Basčio ryšiai su rusais

  Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė raštą, kuriame, kaip skelbiama viešai, pažymima, jog parlamentaras Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos "Rosatom" atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat — buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

  Seimas patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas, jog parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Rusijai dirbančiais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui. Tokie kaltinimai gresia laisvės atimimu iki septynerių metų.

  NSGK pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Basčio ryšių, galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui bei galimybių inicijuoti apkaltos procedūrą.

  Kovo 15 dieną 45 Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui.

  Bastys atsistatydino iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

  Vaizdo stebėjimo kameros. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Руслан Кривобок

  Seimo socialdemokratų partijos frakcija pasiūlė Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti ne tik Mindaugo Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, bet ir atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui.

  Balandžio pabaigoje generalinė prokuratūra paskelbė, kad atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio galimų ryšių su kriminaliniais asmenimis bei pagalbos kitai valstybei.

  Birželį Seimas pritarė Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadai pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mindaugui Basčiui.

  Seimo specialioji tyrimo komisija savo išvadoje konstatavo, kad Seimo narys Bastys šiurkščiai sulaužė priesaiką, kai 2016 metų gruodžio 14 dieną, atsakydamas į klausimyno, skirto asmenims, pretenduojantiems gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, 55 klausimą, nuslėpė savo ryšius su Piotru Vojeika.

  Dar šia tema

  Seimo vicepirmininkas Bastys atsistatydino dėl kaltinimų ryšiais su Rusija
  Laidų vedėjas Mackevičius: Bastys — racionalus ir nuoseklus politikas
  Nacionalinio saugumo komitetas: informacija apie Basčio ryšius yra rimta
  Tegai:
  apkalta, ryšiai su Rusija, Seimas, Kęstutis Pūkas, Mindaugas Bastys, Viktoras Pranckietis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos