19:17 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Prezidentės vizito programoje numatyti ne tik dvišaliai susitikimai, bet ir kalba iš Generalinės Asamblėjos tribūnos

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, kur „tiesiogiai informuos pasaulio lyderius apie saugumo padėtį Lietuvos pasienyje ir regione", praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Niujorke Grybauskaitė pirmiausia dvišaliame susitikime kalbėsis su JT generaliniu sekretoriumi António Guterresu, kur bus aptartos ir JT reformos bei operatyvesnio JT atsako į tarptautinės teisės pažeidimus bei konfliktų prevenciją būtinybė.

  Šalies vadovė taip pat prisijungs prie JAV Prezidento Donaldo Trumpo inicijuotos deklaracijos, kuria siekiama reformuoti Jungtines Tautas.

  Vėliau JT vadovo kvietimu prezidentė dalyvaus darbo pietuose su JAV, Prancūzijos, Šveicarijos, Japonijos, Jordanijos ir kitų valstybių vadovais, kur bus aptariama geopolitinė situacija ir iššūkiai žmonijos saugumui.

  Niujorke taip pat įvyks dvišalis Prezidentės susitikimas su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda, kuriame šalių vadovai kalbėsis apie Lietuvos ir Lenkijos žmonių saugumo užtikrinimą, vieningą atsaką į geopolitines ir hibridines grėsmes, aptars energetinio saugumo klausimus ir dvišalių santykių stiprinimo galimybes.

  Antradienį prezidentė sakys kalbą iš JT Generalinės Asamblėjos tribūnos, kurioje "atkreips pasaulio lyderių dėmesį ne tik į karines, bet ir energetinio šantažo bei kibernetinių atakų, destabilizuojančios propagandos grėsmes".

  Prezidentė pasisakys  rugsėjo 19 dieną  apie 20:00-21:00 Lietuvos laiku. Tiesioginę kabos transliaciją galima stebėti čia: http://webtv.un.org.

  Dar šia tema

  Televizijos kanalas "RT" transliuojamas Jungtinių Tautų Organizacijoje
  JT Generalinė Asamblėja patvirtino Ukrainos rezoliuciją dėl Krymo
  Grybauskaitė: drąsiai svajojanti moteris gali pakeisti pasaulį
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, JT Generalinė Asamblėja, Dalia Grybauskaitė, Niujorkas

  Svarbiausios temos