00:54 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė ketina vykti vizito į Lenkiją

  © Photo: Пресс-служба президента Украины
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Lietuvos ir Lenkijos lyderiai susitiko JT Generalinės Asamblėjos sesijoje, kurioje aptarė regiono saugumą, bendradarbiavimą ir kitų metų oficialų vizitą

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kitąmet ketina apsilankyti Lenkijoje, kur dalyvaus valstybingumo šimtmečio renginiuose. Gybauskaitė taip pat pakvietė Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą atvykti į Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimą vasario 16-ąją dieną, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Lietuvos ir Lenkijos vadovai Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Pirmas dviejų vadovų susitikimas įvyko pernai rugpjūtį Kroatijoje vykusiame Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų iniciatyvai aptarti skirtame forume.

  Prezidentai aptarė saugumo situaciją regione, ES ir NATO bendradarbiavimą, energetikos ir infrastruktūros projektų įgyvendinimą.

  "Lenkija yra strategiškai svarbi užtikrinant Baltijos šalių teritorinę ir oro gynybą. Lenkijoje dislokuota JAV brigada padeda apsaugoti "Suvalkų koridorių", o iškilus būtinybei būtent per Lenkijos teritoriją ateitų NATO sąjungininkų pastiprinimas", — pateikia spaudos tarnyba Grybauskaitės žodžius.

  Susitikime šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog "Lietuva vertina principingą Lenkijos poziciją atsisakant pirkti Astravo AE pagamintą elektrą".

  Dar šia tema

  Peskovas: stebėtojai gali paveikti Grybauskaitės nuomonę apie "Zapad-2017"
  Įbaugino: Grybauskaitė iš JT tribūnos gąsdino Vakarus pratybomis "Zapad"
  Grybauskaitė pasiskundė dėl pratybų "Zapad" JT generaliniam sekretoriui
  Grybauskaitė išvyko į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją
  Gelbėkis, kas gali: Grybauskaitė pratybų "Zapad-2017" metu išskris į JAV
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, JT Generalinė Asamblėja, Andrzejus Duda, Dalia Grybauskaitė, Niujorkas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos