08:00 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Seimo Migracijos komisijos narys Kęstutis Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą, kuris turi paskatinti lietuvius sugrįžti iš emigracijos

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Seimo Migracijos komisijos narys Kęstutis Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą, kuriame aptariama valstybinė grįžimo politika, grįžtančiųjų į Lietuvą teisės ir jų apsauga, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  "Lietuvoje turėtų veikti "vieno langelio" principas, kad visi norintys grįžti į Lietuvą žinotų ką valstybė gali jiems pasiūlyti, o jau grįžus, kas padės integruotis", — teigia Masiulis.

  Anot parlamentaro, Lietuvos valstybė susiduria su didele lietuvių emigracija, o tai yra viena iš svarbiausių strateginių problemų šalyje, kuriai dabartinė Vyriausybė neskiria reikiamo dėmesio ir išteklių.

  Pasai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  "Šis įstatymas paskatins Vyriausybę veikti. Izraelis, sėkmingai skatinantis žydų imigraciją, savo politiką grindžia 1950 metais priimtu Grįžimo įstatymu. Tai tinkamas pavyzdys Lietuvai", — įsitikinęs Masiulis.

  Pagal įstatymą, šalyje turėtų atsirasti kompetentinga institucija, kuri skatintų lietuvių kilmės asmenų ir su Lietuva istoriškai susijusių asmenų grįžimą į Lietuvą.

  Masiulis tvirtina, kad iki šiol Lietuva labai pasyviai bendravo su lietuviais užsienyje, atsiliekame ne tik nuo Izraelio ar Airijos, bet ir nuo kaimynų lenkų.

  "Net tremtinių sugebėjome susigrąžinti vos 2 tūkstančius šeimų", — nuogąstauja Masiulis.

  Nuo 1990 metų Lietuvoje gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 iki 2,8 milijonų, tačiau lietuvių kilmės asmenų pasaulyje gali gyventi apie 4,5 milijonų.

  Dar šia tema

  Emigrantai grįžtų į Lietuvą dėl dvigubos pilietybės
  Pasaulio lietuvių bendruomenė iniciavo diskusiją dėl dvigubos pilietybės
  Lietuvos Respublikai prisiekė ir jos piliečiais tapo 23 asmenys
  Tegai:
  migracija, Grįžimo įstatymas

  Svarbiausios temos