21:21 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  26

  Pratybose dalyvauja JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15C "Eagle", dislokuoti Šiauliuose ir Belgijos Karinių oro pajėgų naikintuvai "F-16", esantys Estijos Amari bazėje

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Planinės dviejų dienų NATO karinių oro pajėgumų  pratybos "Ramstein Alloy 6" ("Ramšteino lydinys 6") prasidėjo Baltijos šalių oro erdvėje, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pratybos vyks rugsėjo 26-27 dienomis. Pratybų tikslas — tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos bei kitų oro pajėgumų Baltijos regione, valdymą ir kontrolę.

  Ministerijos duomenimis, pratybose dalyvauja JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15C "Eagle", dislokuoti Šiauliuose ir Belgijos Karinių oro pajėgų naikintuvai "F-16", esantys Estijos Amari bazėje. Taip pat pratybose dalyvauja Estijos, Vokietijos, Lenkijos naikintuvai.

  Pratybos "Ramstein Alloy 6" nuo 2016-ųjų vyksta tris kartus per metus vienoje iš Baltijos šalių.

  Šios pratybos organizuoja NATO oro pajėgų komponento štabe Ramšteine.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Įbaugino: Grybauskaitė iš JT tribūnos gąsdino Vakarus pratybomis "Zapad"
  Gelbėkis, kas gali: Grybauskaitė pratybų "Zapad-2017" metu išskris į JAV
  Rusijos lėktuvai atskrido į pratybas "Zapad-2017"
  Tegai:
  karinės pratybos, Krašto apsaugos ministerija (KAM), NATO

  Svarbiausios temos