19:47 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Neformalaus susitikimo metu ES lyderiai aptars, kaip stiprinti Europos gynybos bendradarbiavimą, užtikrinti ilgalaikius sprendimus migracijos iššūkiams

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Taliną, kur penktadienį, rugsėjo 29 dieną, dalyvaus ES viršūnių susitikime, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Grybauskaitė taip pat susitiks su Europos Komisijos (EK) pirmininku Jeanu-Claude‘u Junckeriu, su kuriuo aptars ES energetinį saugumą ir Lietuvos poreikius artėjant deryboms dėl naujo daugiamečio ES biudžeto.

  Lyderių susitikimo išvakarėse šalies vadovė dalyvaus neformaliame ES viršūnių susitikime Bendrijos ateities klausimais.

  Dvišaliame susitikime su EK pirmininku prezidentė aptars Lietuvai svarbius elektros tinklų sinchronizacijos klausimus, ES paramą saugiam Ignalinos AE uždarymui ir kitus klausimus.

  Grybauskaitės teigimu, integracija į patikimą Europos elektros tinklą yra svarbiausias žingsnis įtvirtinant Lietuvos ir viso regiono energetinį saugumą, kurio negalima atidėlioti.  

  Neformalaus susitikimo metu ES lyderiai aptars, kaip stiprinti Europos gynybos bendradarbiavimą, užtikrinti ilgalaikius sprendimus migracijos iššūkiams, skatinti ES ekonomikos augimą ir euro zonos atsparumą galimiems finansiniams iššūkiams.

  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Pažangi Europos ateitis bus aptariama ir ES Tarybai pirmininkaujančios Estijos iniciatyva rengiamame lyderių susitikime dėl ES skaitmeninės darbotvarkės. Šalių vadovai svarstys, kaip paskatinti žinių ekonomikos plėtrą, skaitmeninį raštingumą, viešųjų e. paslaugų prieinamumą.  Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir kibernetiniam saugumui.

  Kaip pabrėžė prezidentė, skaitmeninėms technologijoms vis labiau skverbiantis į valstybių valdymą ir kasdienį žmonių gyvenimą, kibernetinio saugumo užtikrinimas tampa tokia pat svarbia valstybių pareiga kaip ir sienų apsauga.

  2016 metais visoje ES kasdien vidutiniškai užfiksuota apie 4000 kibernetinių atakų.

  Dar šia tema

  Dalia Grybauskaitė Jungtinėse Tautose: su Amerika prieš Rusiją
  Įbaugino: Grybauskaitė iš JT tribūnos gąsdino Vakarus pratybomis "Zapad"
  Grybauskaitė pasiskundė dėl pratybų "Zapad" JT generaliniam sekretoriui
  Grybauskaitė išvyko į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją
  Tegai:
  ES vadovų susitikimas, Dalia Grybauskaitė, Talinas

  Svarbiausios temos