22:53 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  2019 metais Rukloje Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariams bus pastatytos naujos kareivinės

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Ketvirtadienį Infrastruktūros plėtros departamentas ir UAB "Apdailos ekspertai" pasirašė sutartį dėl naujų kareivinių Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje, Rukloje, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kareivinės bus skirtos Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariams, tačiau prireikus jose galėtų apsigyventi ir partneriai.

  "Sugrąžinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pradėjus sparčiau komplektuoti karinius dalinius ir į šalį atvykus sąjungininkų kariams, kariuomenės infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra yra tarp svarbiausių prioritetų. Naujosios kareivinės yra vienas iš sprendimų, padėsiančių užtikrinti tinkamas karĺių gyvenimo ir tarnybos sąlygas," — sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Naujosios kareivinės Rukloje — pirmosios Lietuvos kariuomenėje, kurios bus statomos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais.

  Kareivinės, kuriose galės gyventi apie 500 karių, bus trijų aukštų, jose planuojama įrengti miegamąsias, darbo bei mokymo paskirties patalpas. Siekiant mažinti eksploatacijos kaštus, kareivinės atitiks A energinio naudingumo klasės reikalavimus. Ateityje prie kareivinių bus įrengta nauja karių sporto ir laisvalaikio infrastruktūra.

  Kareivinių statybos darbus planuojama pradėti jau šiais metais, o darbus pagal sutartį planuojama užbaigti per dvejus metus. Statybos darbų sutarties kaina — 5,5 milijonų eurų, į šią sumą taip pat įskaičiuotos pastate montuojamos įrangos ir teritorijos sutvarkymo išlaidos.

  Planuojama, kad šis projektas bus tipinis ir pagal jį ateityje bus statomos kareivines ir kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: Grybauskaitė Rukloje papietavo drauge su Nyderlandų premjeru
  Prezidentė susitiko su NATO bataliono kariais Rukloje
  Tarptautinis NATO batalionas bus dislokuotas Rukloje
  Tegai:
  kareivinės, infrastruktūra, Rukla

  Svarbiausios temos