01:33 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Socialdemokratų partija, archyvinė nuotrauka

  LSDP pašalins partijos narius sudariusius frakcijų koaliciją

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Socialdemokratų partijos etikos komisija nusprendė, kad partijos nariai, sudarę frakcijų koaliciją po to, kai vadovybė atsisakė valdančiosios koalicijos, turėtų būti pašalinti iš LSDP gretų

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisija šeštadienį pasiūlė šalinti iš partijos narius, kurie, nepaisydami LSDP tarybos sprendimo nutraukti koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), sudarė frakcijų koaliciją parlamente, rašoma LSDP pranešime.

  Algirdas Butkevičius, archyvinė nuotrauka
  © Photo: Wikimedia Commons

  Galutinį sprendimą dėl sankcijos priims taryba. Ją sušauks spalio 10 dieną vyksiantis prezidiumas.

  Į Etikos ir procedūrų komisijos posėdį buvo kviesti frakcijų koaliciją sudarę Seimo nariai, garbės pirmininkai ir dabartinis partijos pirmininkas. Iš visų kviestų asmenų dalyvavo tik garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas ir esamas partijos vadovas Gintautas Paluckas. Keturi Seimo nariai iš anksto pranešė negalėję atvykti į posėdį, kiti apie savo apsisprendimą komsijos neinformavo.

  "LSDP Etikos ir procedūrų komisija 2017 metų rugsėjo 27 dieną konstatavo, kad LSDP frakcijos sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją Seime su LVŽS frakcija buvo priimtas nepaisant LSDP tarybos nutarimo, prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios bei LSDP statuto reikalavimų", — rašoma pranešime.

  LSDP frakcijos Seime atstovai, sudarę frakcijų koaliciją, nesutiko su tokiu partijos Etikos ir procedūrų komisijos konstatavimu ir pateikė savo skundus.

  Penki frakcijos nariai taip pat kreipėsi į partijos suvažiavimą "dėl šiurkščių LSDP statuto pažeidimų priimant LSDP tarybos 2017 metų rugsėjo 23 dienos nutarimą" nutraukti koaliciją su LVŽS.

  Įvertinusi dalies LSDP frakcijos Seime skundą, surinkusi bei patikrinusi informaciją, Etikos ir procedūrų komisija nutarė, kad teiginiai dėl tarybos sprendimo neteisėtumo ar nedemokratiškumo, yra nepagrįsti. Komisijos nuomone, tarybos sprendimas dėl koalicijos nutraukimo su LVŽS yra teisėtas, galiojantis ir turi būti vykdomas.

  "Partija neskyla, dėl dievo meilės. Dešimt ar vienuolika žmonių nėra partija. Partija vieninga skyriai vieningi, ir jokių skilimo grėsmių nėra", — suskubėjo pareikšti LSDP vadovas Gintautas Paluckis.

  Etikos ir procedūrų komisija taip pat nenustatė tarybos sprendimo priėmimo procedūros pažeidimų. Už sprendimą palikti valdančiąją koaliciją šių metų rugsėjo 23 dieną balsavo 140 partijos tarybos nariai, o prieš buvo 46. Balsavime dalyvavo 187 iš 235 tarybos narių.

  Vėliau Lietuvos socialdemokratų frakcija priėmė sprendimą toliau Seime bendradarbiauti su Valstiečių ir žaliųjų frakcija. Už tokį sprendimą pasisakė 10 frakcijos narių. Prieš buvo 4 frakcijos nariai, 1 susilaikė. Už frakcijų koaliciją balsavo Valentinas Bukauskas, Gediminas Kirkilas, Andrius Palionis, Rimantas Sinkevičius, Algirdas Butkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius ir Antanas Vinkus. Prieš — Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas. Julius Sabatauskas balsavime susilaikė.

  Iš socialdemokratų paskirtų ministrų Vyriausybėje lieka teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, o ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius nusprendė atsistatydinti.

  Koalicijos sutartį su LVŽS socialdemokratai sudarė po pernai rinkimų vykusių Seimo rinkimų. Jiems priklauso trys ministrų portfeliai, keturių parlamento komitetų pirmininkų postai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje byra politinės "vedybos su išskaičiavimu"
  Gintautas Paluckas prieš nomenklatūrą
  Tegai:
  valdančioji koalicija, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos