01:33 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Grybauskaitė susitiko su Vestager, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė prašo EK kompensacijos dėl "Gazpromo" monopolio

  © Lietuvos prezidento kanceliarija/Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Susitikus su EK komisare Margrethe Vestager Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva tikisi principingos EK pozicijos dėl "Gazpromo" monopolio patirtų finansinių nuostolių

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos komisare, atsakinga už konkurenciją, Margrethe Vestager.

  Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) komisare Margrethe Vestager, atsakinga už konkurenciją, ir aptarė konkurencijos stiprinimą regiono ir visos Europos energetikos rinkoje, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  Šalies vadovė pabrėžė, jog tikisi, kad Komisija išliks principinga ir didelių kompanijų atžvilgiu, pavyzdžiui, "Gazpromo" byloje dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi 2004-2012 metais, kai Lietuvai ir kitoms ES šalims teko mokėti gerokai didesnes nei rinkos dujų kainas.

  Prezidentė pakvietė EK siekti, kad nuo "Gazpromo" monopolio nukentėjusioms valstybėms, tarp jų ir Lietuvai, būtų kompensuota už patirtus finansinius nuostolius, ir užtikrinti, kad ateityje būtų taikomos sąžininga konkurencija pagrįstos ir realią rinkos situaciją atspindinčios dujų kainos.

  2004 metais įsigydamas dalį bendrovės "Lietuvos dujos" akcijų Rusijos koncernas "Gazprom" privatizavimo sutartimi įsipareigojo tiekti Lietuvai dujas už sąžiningą kainą.

  Lietuvos Vyriausybė 2012 metų spalį kreipėsi į Stokholmo arbitražą dėl maždaug 1,4 milijardo eurų permokos, kuri susidarė dėl 2004-2012 metais "Gazprom" Lietuvai per brangiai tiektų dujų, grąžinimo.

  Udalcovas: "Nord Stream-2" sumažins dujų tiekimo kainas dvigubai >>

  Ieškinį Stokholmo arbitražui dėl koncerno "Gazprom" taikytos nesąžiningos gamtinių dujų kainos Lietuva pateikė 2012 metais.

  2016 metų birželį Stokholmio arbitražas atmetė Lietuvos reikalavimus atlyginti žalą.

  Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad dujotiekis "Nord Stream 2" prieštarauja ES energetikos sąjungos tikslams ir dar labiau padidins visos Europos priklausomybę nuo "Gazpromo" dujų.

  Dar šia tema

  Energetikos ministras: JAV didina Baltijos regiono energetinį saugumą
  "Šiaurės srautas–2": tiesimo kryptis ir privalumai
  Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
  Tegai:
  Nord Stream-2, Gazprom, Margrethe Vestager, Dalia Grybauskaitė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos