01:35 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Andrius Kubilius, archyvinė nuotrauka

  Kubilius apie Seimą: socdemų susiskaldymas ir 3,5 dirbantys ministrai

  © Фото: Facebook Andrius Kubilius
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2502

  Konservatorius Andrius Kubilius socialiniame tinkle pabandė prisiminti, ką vertingo per šiuos metus pavyko nuveikti valdžiai, bet nesugebėjo

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Buvęs ministras pirmininkas, Seimo narys, ilgametis Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius asmeninėje Facebook paskyroje įvertino Seimo darbą per metus.

  "Intensyviai vaizdavo, kad kovoja su alkoholizmu, bet labiau sukovojo su sveiku protu ir sužlugdė galimybę turėti platų antialkoholinį frontą. Vaizdavo, kad "apvers" Butkevičiaus Darbo kodeksą, bet "apsivertė" patys ir patvirtino tokį patį kodeksą. Ir už tai galima pagirti. Išbraukė iš įstatymo 43 urėdijas ir tuo pačiu suskaldė socialdemokratų partiją", — parašė Kubilius.

  Anot politiko, "vienintelis realus pasiekimas per visus metus — suskaldyti socdemai", bet vargu ar šiuo pasiekimu verta džiaugtis. Tiesa, Kubilius pabrėžia, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba per šį laiką "nusausino geležinkelius ir eilę kitų pelkių".

  Kubilius pabrėžia, kad per sekančius tris metus iš šios Seimo sudėties nieko nesitiki.

  "Šioje Vyriausybėje matau tik 3,5 ministro, iš kurių būtų galima tikėtis rimtesnių darbų: tai Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Ir dar Linas Antanas Linkevičius (0,5 ministro), kuris bent Twiteryje neblogai atrodo", — aiškina Kubilius.

  Politikas apibendrino, kad "laukia dar 3 metai be valstybės politikos, bet su daug politikavimo. Valstybės politika išėjo ilgalaikių atostogų".

  Primename, kad 2016-ųjų rudenį Seimo rinkimuose dvi pirmaujančios politinės partijos, kurios ketvirtį amžiaus pakaitomis valdė šalį, patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Pirmą kartą į valdžią atėjo partija, kuriai vadovauja ne nomenklatūriniai politikai, o stambūs verslininkai.

  Valdančiuosius socialdemokratus, "darbiečius" ir "paksiečius" rinkėjai ignoravo. O štai konservatorių ir liberalų grįžimui prie valdžios rinkėjai taip pat pasakė griežtą "ne" ir balsavo už "tamsų arkliuką" — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LŽVS).

  Dar šia tema

  Andrius Kubilius kritikuoja naują valdžią
  Kubilius apie Brexit: kodėl, kas toliau ir ką daryti
  Politinė korupcija: Kubilius prašo žmonių patarimo
  Tegai:
  Seimas, Andrius Kubilius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos