04:40 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  lietuvos kariai, archyvinė nuotrauka

  Daugiau nei 100 rezervo karių atvyksta į mokymus

  © Sputnik/ LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  10701

  Į kartotinius mokymus Ulonų batalione atvyksta daugiau nei 100 parengtojo rezervo karių

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Spalio 11 dieną Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione daugiau nei 100 parengtojo rezervo karių pradės kartotinius mokymus, pranešė Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Tai jau trečiasis rezervo karių rengimo ciklas per pastaruosius keletą metų dalinyje. Šis, tris savaites truksiantis karybos žinių atnaujinimo kursas, pasižymės dideliu intensyvumu, taktinių veiksmų ir pratybų gausa.

  Mokymo metu rezervo kariai naudos šarvuočius M113, kovinio rengimo procesą pradės nuo individualių įgūdžių, maskavimosi, judėjimo mūšio lauke, medicinos, ryšio procedūrų atnaujinimo ir kovinio šaudymo pratybų iš individualių ginklų.

  "Rengimo procesui įsibėgėjant ir pereinant į kolektyvinio rengimo stadiją, rezervistų lauks rimtas iššūkis — spalio 18 dieną jie Ulonų bataliono sudėtyje drauge su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais dalyvaus Generolo Silvestro Žukausko poligone prasidėsiančiose lauko taktikos pratybose "Geležinis Vilkas 2"", — rašome pranešime.

  Pratybų metu bus vertinamas dalinio gebėjimas vykdyti įvairaus pobūdžio kovines operacijas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas gynybos ir puolimo veiksmams apgyvendintoje vietovėje tobulinti.

  Parengtojo rezervo karių pratybos ir mokymai vykdomi pagal kasmetinį Lietuvos kariuomenės vado nustatytą planą. Šiais metais numatoma į tokius mokymus pakviesti apie 500 parengto rezervo karių, o savo žinias jau atnaujino apie 300 buvusių šauktinių.

  Lietuvoje kuriami nauji teisinių santykių karo metu nuostatai >>

  Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę arba kitu būdų įgiję pagrindinį karinį pasirengimą ir nuolat atnaujinti karines žinias kviečiami kariai sudaro vadinamąjį parengtąjį rezervą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruosis 20-30 dienų per penkerius metus.

  Šiais metais įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlieka 1327 kariai. Visi jaunuoliai atlikti tarnybą užsirašė savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus karo prievolininkai pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarką.Iki metų pabaigos numatyta pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą dar 677 jaunuolių. Iš viso šiais metais į tarnybą bus pakviesti 3537 jaunuoliai.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariniai inspektoriai atvyko į Baltarusiją
  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  Spalį karo tarnybą pradeda 1,5 tūkst karių
  Lietuvos kariai išvyksta į operaciją Malyje
  Tegai:
  rezervo kariai, pratybos, kariai, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos